Archidiecezja Baltimore: zawieszone wszystkie msze do odwołania

Aktualizacja: 2020-03-14 8:02 pm

W komunikacie wydanym 14 marca 2020 r., Arcybiskup William E. Lori zdecydował o zawieszeniu sprawowania mszy we wszystkich kościołach w podległej mu archidiecezji Baltimore (stan Maryland).

Arcybiskup Lori pisze, że “Po otrzymaniu najświeższych informacji od władz stanowych oraz działając z uwględnieniem porad specjalistów medycyny […] podejmuję ten krok z wielkim smutkiem, ale również z przeświadczeniem, że kontynuujemy udzielanie duchowego wsparcia wiernych w czasie gdy ich wiara najbardziej tego potrzebuje.”

Arcybiskup Lori będzie w najbliższą niedzielę sprawował prywatnę mszę w katedrze w Baltimore, transmitowaną przez internet.

Archidiecezja Baltimore jest najstarszą diecezja w Stanach Zjednoczonych, a historycznie jej arcybiskup uważany są za prymasa Kościoła katolickiego w Stanów Zjednoczonych. Archidiecezja Baltimore obejmuje 145 parafii z 540 księżmi, a zamieszkuje w jej granicach ponad pół miliona katolików.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów prasowych Archidiecezji Baltimore
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112581 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]