Aktualizacja strony została wstrzymana

Oto nowy szef TVP „dobrej zmiany”! Łopiński był w PZPR i pisał w partyjnej gazecie

Nowym szefem TVP ma zostać Maciej Łopiński. Jak się okazuje, ma bogatą przeszłość. Był członkiem PZPR i pracował jako tzw. dziennikarz w wydawanej przez organ prasowny Komitetu Wojewódzkiego PZPR gazecie „Głos Wybrzeża”.

Według nieoficjalnych doniesień „Onetu”, Maciej Łopiński ma przejąć obowiązki szefa TVP. Zapewne reżimowe media będą przedstawiały go jako rzecznika prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz działacza opozycji w PRL.

Jednak w PRL działał także po drugiej stronie barykady. Łopiński w wieku 24 lat wstąpił do PZPR. Był członkiem komunistycznej partii aż do 14 grudnia 1981 roku.

W tym czasie pracował jako „dziennikarz” w „Głosie Wybrzeża”. Był to wówczas organ prasowy Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Ponadto Łopiński pisał również w tygodniku „Czas”.

Podczas transformacji ustawił się całkiem dobrze. W latach 1989-1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, potem został wiceprezesem zarządu spółki Prasa Bałtycka. Natomiast w 1998 roku został prezesem zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Zaś w latach 2002-2005 był prezesem Grupy Zarządzającej Pomerania S.A.

Pod koniec 2005 roku został sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odpowiadał za politykę medialną. Zajmował się tym do lipca 2007 roku. Wówczas to stanął na czele Gabinetu Prezydenta i pełnił tę funkcję do 6 lipca 2010 roku.

W wyborach do Sejmu w 2011 roku został bezpartyjnym kandydatem na posła z okręgu gdańskiego, ale z poparciem PiS. Uzyskał mandat. W 2013 roku został zastępcą rzecznika prasowego i koordynatorem biura prasowego PiS. Został także prezesem zarządu stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Do kancelarii prezydenta wrócił za kadencji obecnie rządzącego Andrzeja Dudy. Stało się to 7 sierpnia 2015 roku. Pod koniec grudnia następnego roku prezydent jednak odwołał go ze sprawowanej funkcji.

Trzy lata temu Łopiński został przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP. Rok później powołano go w skład Rady Nadzorczej PZU. Stanął na czele rady. W tym samym roku powołano go na członka Kapituły Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (10/03/2020) | https://nczas.com/2020/03/10/oto-nowy-szef-tvp-dobrej-zmiany-lopinski-byl-w-pzpr-i-pisal-w-partyjnej-gazecie/

Skip to content