Meksyk: Feministki zdemolowały katedrę

Aktualizacja: 2020-03-9 12:47 pm

W międzynarodowy dzień kobiet na całym świecie odbywały się demonstracje feministek. Te w Meksyku zaatakowały i zdewastowały zabytkową katedrę.

Zdarzenie miało miejsce w meksykańskim mieście Hermosillo, gdzie znajduje się wybudowana w 1877 roku katedra wniebowzięcia NMP. Tamtejsze feministki postanowiły zademonstrować swoją niechęć do Kościoła paląc przed katedrą świadectwa chrztu. Pretekstem miała być rzekoma pedofilia kleru.

Aquí el video de cómo evolucionó la marcha feminista en Hermosillo:Desde el pase de lista de mujeres asesinadas hasta el vandalismo que se vivió en Catedral, en Plaza Zaragoza… Niñas, jóvenes y mujeres marchan en Hermosillo en conmemoración del Día Internacional de la Mujer este 8 de marzo…

Posted by Proyecto Puente on Sunday, March 8, 2020

Na miejscu feministki i przedstawiciele lewicy obrzucili świątynię balonami z farbą. Następnie spróbowały się wedrzeć do środka przez lewe wejście, ale znajdujący się w środku wierni dali radę je zatarasować. Wywołało to furię wśród tłumu, który zaczął krzyczeć, że puści kościół z dymem. W ruch poszły farby w sprayu i rzucane w okna kamienie.

Policja pojawiła się dopiero kilka minut po tym, kiedy feministki się rozeszły. Funkcjonariusze zabezpieczyli świątynię, a około 10 wieczór na miejscu pojawili się wierni, którzy zaczęli ją czyścić z lewicowych i proaborcyjnych haseł.

Na miejscu pojawił się również sekretarz bezpieczeństwa publicznego David Anaya Cooley. Uniknął jednak odpowiedzi na to, czy wobec zdziczałych feministek zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Źródło: El Sol de HermosilloAutor: WM

Za: stefczyk.info (2020.03.09) -- [Org. tytuł: « Feministki zdemolowały katedrę»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112469 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]