Aktualizacja strony została wstrzymana

Meksyk: Feministki zdemolowały katedrę

W międzynarodowy dzień kobiet na całym świecie odbywały się demonstracje feministek. Te w Meksyku zaatakowały i zdewastowały zabytkową katedrę.

Zdarzenie miało miejsce w meksykańskim mieście Hermosillo, gdzie znajduje się wybudowana w 1877 roku katedra wniebowzięcia NMP. Tamtejsze feministki postanowiły zademonstrować swoją niechęć do Kościoła paląc przed katedrą świadectwa chrztu. Pretekstem miała być rzekoma pedofilia kleru.

https://www.facebook.com/ProyectoPuentePeriodismoDiferente/videos/2552468228304837/

Na miejscu feministki i przedstawiciele lewicy obrzucili świątynię balonami z farbą. Następnie spróbowały się wedrzeć do środka przez lewe wejście, ale znajdujący się w środku wierni dali radę je zatarasować. Wywołało to furię wśród tłumu, który zaczął krzyczeć, że puści kościół z dymem. W ruch poszły farby w sprayu i rzucane w okna kamienie.

Policja pojawiła się dopiero kilka minut po tym, kiedy feministki się rozeszły. Funkcjonariusze zabezpieczyli świątynię, a około 10 wieczór na miejscu pojawili się wierni, którzy zaczęli ją czyścić z lewicowych i proaborcyjnych haseł.

Na miejscu pojawił się również sekretarz bezpieczeństwa publicznego David Anaya Cooley. Uniknął jednak odpowiedzi na to, czy wobec zdziczałych feministek zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Źródło: El Sol de HermosilloAutor: WM

Za: stefczyk.info (2020.03.09) | https://www.stefczyk.info/2020/03/09/feministki-zdemolowaly-katedre/ | Feministki zdemolowały katedrę

Skip to content