Aktualizacja strony została wstrzymana

Woda święcona znika z poznańskiej katedry. Strach przed koronawirusem paraliżuje pasterzy

Woda znikająca z kropielnic, zalecenie, by podczas nabożeństw „zachować bezpieczną odległości od innych” i oczywiście pozwolenie na przyjmowanie Komunii Świętej na rękę – zalecenia poznańskiej kurii dla wiernych świadczą o nieracjonalnej panice związanej z koronawirusem.

Kropielnice w katedrze poznańskiej zostały opróżnione ze względów profilaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do zachowania zwiększonej ostrożności ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się choroby zachęcił w specjalnym komunikacie duchowieństwo i wiernych w Polsce abp Stanisław Gądecki.

„Ksiądz proboszcz prosił, byśmy w najbliższym czasie pozostawili kropielnice bez wody święconej” – powiedział KAI brat Józef Przybysz ze zgromadzenia braci Serca Jezusowego, zakrystianin w katedrze poznańskiej.

Rzecznik poznańskiej Kurii przekonuje, że należy zachować spokój, ale też ostrożność. – Podczas nabożeństw zachowajmy bezpieczną odległość od innych, a gdy sami jesteśmy chorzy – pozostańmy w domu. Komunię św. możemy przyjmować na rękę, znak pokoju – przekazać przez skinienie – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

Z kolei abp Stanisław Gądecki przypomniała o znaczeniu sakramentów oraz modlitwy. „Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii” – napisał w komunikacie w związku z koronawirusem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na całym świecie zarażonych koronawirusem zostało 100 tys. osób. W Polsce potwierdzono pięć przypadków zarażenia.

Źródło: KAI

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl () | https://www.pch24.pl/woda-swiecona-znika-z-poznanskiej-katedry–strach-przed-koronawirusem-paralizuje-pasterzy,74493,i.html