Biskup udzielił Komunii pro-aborcyjnemu politykowi żyjącemu w konkubinacie. Tłumaczy dlaczego

Aktualizacja: 2020-02-10 11:02 am

Bp Marcelo Sánchez Sorondo wytłumaczył dlaczego udzielił Komunii Św. żyjącemu w konkubinacie i znanemu z poparcia dla aborcji argentyńskiemu prezydentowi, Alberto Fernándezowi. Stwierdził, że dopóki nie jest ekskomunikowany, jego proaborcyjna polityka „nic do tego nie ma” oraz zasugerował, że problem mają jedynie „amerykańscy dziennikarze” powołujący się na kard. Burke’a.

31 stycznia 2020, bp Marcelo Sánchez Sorondo udzielił Komunii Św. przebywającemu z wizytą w Watykanie prezydentowi Argentyny. 61-letni Alberto Fernández żyje w nieformalnym związku z 38-letnią Fabiolą Yáñez, pełniącą obowiązki „pierwszej damy”. Ponadto, wybrany w 2019 roku prezydent obiecał legalizację zabijania nienarodzonych w momencie objęcia urzędu.

„Jestem aktywistą, który pragnie zakończyć kryminalizację aborcji (…) odpowiednie prawo powinno wyjść ze strony prezydenta” – mówił w jednym z wywiadów.

W 2018 r. argentyński senat odrzucił liberalizujący anty-aborcyjne przepisy projekt, po tym jak zawetował go ówczesny prezydent Mauricio Macri.

Głoszenie otwarcie pro-aborcyjnych poglądów oraz pozostawanie w związku niesakramentalnym nie jest najwyraźniej przeszkodą dla argentyńskiego hierarchy w udzieleniu Komunii Św. Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk określił pytanie dziennikarza jako „fanatyzm”.

„Prezydent nie jest ekskomunikowany, więc mogłem udzielić mu Komunii” – podkreślił. A jego pro-aborcyjne poglądy „nic do tego nie mają”. Następnie zwrócił się do zadającego pytanie dziennikarza: „Wasze poglądy wynikają jedynie z opinii kilku biskupów z waszego kraju”, a następnie wymienił nazwisko kard. Raymonda Leo Burke’a.

W trakcie swojej wizyty w Watykanie, prezydent Fernández odbył 45- minutową rozmowę z papieżem Franciszkiem. Zdaniem dziennikarskich źródeł, kwestia aborcji nie była poruszana.

Źródło: lifesitenews.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Dla niektórych pojęcie grzechu zniknęło a nawet oczekują, aby ich wykroczenia przeciw wierze i moralności były uważane za coś godnego pochwały i podziwu. Szczególnie drastyczne jest to w przypadku kapłana.
Babcia ze wsi

Ekskomunikę zaciąga się na siebie samemu, nikt nie musi jej ogłaszać. Poglądy i deklaracje prezydenta Argentyny postawiły go poza Kościołem. Źycie w konkubinacie jest jawnym grzechem i pozbawia prawa do przyjmowania Eucharystii. Smutne, że akurat w Watykanie dochodzi do świętokradczego przyjmowania komunii a biskup bierze w obronę grzech czyli staje po stronie zła…
Gość

Przewrotny biskupie, zdasz z tego sprawę przed obliczem Pana!
Anna

Smutne.W kim mamy mieć oparcie jeżeli biskup popełnia świętokradztwo.
B-62

” czaszkami biskupów jest piekło wybrukowane
Św. Jan Chryzo

Nadeszła ohyda spustoszenia. Kapłani, co się z wami dzieje?
niestety

A pan biskup słyszał o Piątym Przykazaniu? Czy może wg niego to też “fanatyzm”?
Wernyhora

No pewnie! Jawne publicznie grzechy czyli cudzołóstwo i deklaracja o wspieraniu zabijania ludzi, a co za tym publiczne zgorszenie, które jest osobnym grzechem, nic nie ma do przyjmowania Komunii Świętej! Brawo księże biskupie! Podstawy katechizmu dla dzieci pierwszokomunijnych się kłaniają. Wstyd nieprawdopodobny, że dzieci z trzeciej klasy maja większą wiedzę w tej materii od księdza biskupa. Przypominam, że nie obowiązuje tu tajemnica spowiedzi, bo grzechy są jawne i do tego popełniane bez zażenowania. Ciało Chrystusa nikomu się nie należy jak psu zupa! A ksiądz biskup powinien wiedzieć, że jego Panem jest Chrystus, a nie człowiek, i to o Jego – Boga chwałę ma ksiądz biskup walczyć, a nie o komfort psychiczny zatwardziałego grzesznika.
Iw

“Kan. 915 – Do Komunii Świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.
M.

w głowie się nie mieści. to jest pasterz w Kościele? Jezus bardzo cierpi dziś w swoim Kościele…
tiko

Za takie czyny i poglądy należy ekskomunikować zatem Bp Marcelo Sáncheza Sorondo
DNA

Część biskupów nie powinna być nawet księżmi, a cieszą się takimi zaszczytami.
Michu.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112019 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]