Wilk do owiec: Chrześcijaństwo jest prześladowane

Aktualizacja: 2020-02-8 10:29 am

Papież Franciszek: Chrześcijaństwo jest prześladowane. Trwa proces, by je unicestwić

Chrześcijaństwo jest prześladowane. (…) Trwa proces, by je unicestwić, bo uważane jest za zagrożenie – powiedział w rozmowie z włoską telewizją katolicką Tv2000 papież Franciszek.

Historia chrześcijaństwa to dzieje prześladowań. Prawdą jest to, że chrześcijaństwo nie żyje sukcesami; chrześcijańska prawda jest w wytrwałości chrześcijan przeciwko światowemu życiu – powiedział biskup Rzymu.

Franciszek zaznaczył, że wiarę należy przekazywać „dialektem rodzinnym”, czyli „językiem rodziny, ludzi, którzy podchodzą z miłością; językiem innym niż intelektualny”.

Niekiedy są teorie przedstawiające Boga abstrakcyjnego, Boga ideologicznego – zauważył papież i dodał, że „próbuje się udowodnić istnienie Boga, jakby to była matematyka”.

Źródło: tvp.info

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Cyt. “Chrześcijaństwo jest prześladowane” zaiste mysle ze najbardziej subtelnie wewnatrz samego Kosciola Katolickiego jest mordowana dusza. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Mt 16 26-27
Nick

Wiara jest przylgnięciem rozumu do Prawd Objawionych, a nie emocjonalnym poruszeniem, dlatego siłą rzeczy należy ją przekazywać językiem intelektualnym.
Iw

Więc, niech każdy mówi za siebie . . . Bo jak człowiek np. daltonista może widzieć kolor na który jest ślepy, więc również problemem jest dla człeka bezrozumnego pojąć mądrość rozumnego . . . Proces unicestwiania KK zaczął się jeszcze przed Krzyżem, problem polega na tym, że przez 2tys. lat mieliśmy Pasterza, a dziś, od ponad 60 lat mamy dyplomatów i retoryków! – udających kogoś kim nie są!
AndrzejBR

Prostuje mój komentarz: Czy język intelektualny wyklucza miłość???
Gość

ale dajecie się nabierać, słowa, słowa, potrzebny czyn
Jan

“wiara musi być bezrozumna” z definicji ale czy nie byłoby dobrze do Boga dojść rozumem ,uczeni tez wierzą w Boga tylko inaczej niż dziecko jasełkowo ,są różne etapy
do Pmp

Ojcze święty a pięć dowodów św. Tomasza na istnienie Boga, to co? Ten doktor Kościoła nie miał racji? Wygłupił się?
ks. dogmatyk

To kim jest papiez – idacy za postepem tego swiata i tolerancja dla wszystkich religi, ktore wg niego sa rowne, a wszyscy jestesmy bracmy…to gdzie sa ci przesladowcy Chrzescijan?
Teodor…

Bog dal rozum i serce,stworzyl zasady i prawa.On chce bysmy korzystali z Jego darow w pelni.Na emocjach chrzescijanstwo daleko nie zajdzie
Ell

Czy język inny niż intelektualny wykucza miłość??? Czy takie przedstawianie chrześcijaństwa nie jest przypadkiem niedźwiedzią przysługą?
Gość

Sobór Watykański Pierwszy jasno stwierdził że do Boga można dojść rozumem. A tymczasem Franciszek mówi nam tutaj, że wiara musi być bezrozumna.
Pmp

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-08) – [Org. tytuł: «Papież Franciszek: Chrześcijaństwo jest prześladowane. Trwa proces, by je unicestwić»]

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112006 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]