Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskup przestrzega ojca Martina SJ i wzywa do głoszenia katolickiej nauki o homoseksualizmie

Biskup diecezji Tyler Joseph Strickland przestrzegł prohomoseksualnego jezuitę Jamesa Martina przed niepełnym głoszeniem katolickiej nauki podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji. W sympozjum na jednej z amerykańskiej uczelni weźmie udział między innymi siostra, której pisma potępiła Kongregacja Nauki Wiary.

Biskup Strickland w odpowiedzi na ogłoszenie ojca Jamesa Martina na Twitterze dotyczące jego zamiaru uczestnictwa w konferencji „LGBTQ Catholic Ministry Conference” wezwał również na Twitterze, by jej uczestnicy „podzielali pełnię przesłania katolickiej nauki”. Udział w sympozjum wezmą osoby prowadzące działalność duszpasterską wśród homoseksualistów.

Znany z aktywności w mediach społecznościowych biskup Strickland dodał, że „jeśli katolicy posługują bez nazywania grzesznego zachowania grzesznym, to ich praca nie jest ani katolicka, ani nie jest prawdziwą posługą. Prawdziwe współczucie wzywa bowiem osoby do przejścia z grzechu do cnoty”.

Konferencja „LGBTQ Catholic Ministry Conference” zaplanowana została na czerwiec 2020 roku do jednego z amerykańskich uniwersytetów. Ojciec James Martin potwierdził, że się ona odbędzie. Kontrowersyjny jezuitą stwierdził również, że sympozjum posłuży do budowania wspólnoty i wypracowywania wspólnych praktyk.

Wśród uczestników znajdują się siostra Jeannine Gramick, której pisma spotkały się z potępieniem Kongregacji Nauki Wiary w 1999 roku. Kongregacja ogłosiła wówczas, że jej stanowisko (podobnie jak ojca Roberta Nugenta) w kwestii wewnętrznego nieuporządkowania aktów homoseksualnych oraz homoseksualnych skłonności jest niemożliwe do zaakceptowania z doktrynalnego punktu widzenia.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-03)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie ma obawy, o. Martin ma zbyt wielu protektorów – wokół siebie, w swoim zakonie, wśród duchownych (obiektywne raporty oceniają, że 50% duchownych amerykańskich to zboczeńcy homoseksualni… niestety, taka jest prawda…), no i ma swego jezuickiego protektora w Watykanie. Sprawuje on obecnie urząd biskupa Rzymu i niewątpliwie myśli dokładnie tak jak o. Martin, choć ze względów taktycznych nie zawsze głośno wypowie się. Tak więc – don’t worry, Father

 


 

Skip to content