Aktualizacja strony została wstrzymana

Abp Stanisław Gądecki wzywa chrześcijan do nawrócenia… ekologicznego

Niektórzy chrześcijanie drwią z troski o środowisko naturalne. Inni są bierni i niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Tymczasem dzisiejszy kryzys ekologiczny jest wezwaniem do głębokiego wewnętrznego nawrócenia – powiedział w sobotę przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Hierarcha wskazał, że „potrzebujemy nawrócenia ekologicznego, bo bycie obrońcami dzieła Bożego stanowi istotną część uczciwego życia”. Następnie, powołując się na papieża Franciszka, zaznaczył, że by sprostać złożonej sytuacji przed jaką staje współczesny świat „nie wystarczy tylko to, by każdy z nas był lepszy”.

– Na problemy społeczne odpowiada się więziami wspólnotowymi, a nie samą sumą dóbr indywidualnych. Potrzebne jest połączenie wszystkich sił i jedność w działaniu. Nawrócenie ekologiczne – niezbędne do stworzenia dynamiki trwałej zmiany – winno więc być nawróceniem wspólnotowym – mówił przewodniczący KEP.

Abp Gądecki tłumaczył, że nawrócenie ekologiczne „winno pobudzać nas do szczodrej i serdecznej troski o świat, który jest darem otrzymanym dzięki miłości Ojca”. – Winno nas ono prowadzić do rozwijania własnej kreatywności i entuzjazmu, do ofiarowywania siebie Bogu jako „ofiary żywej, świętej, Bogu przyjemnej”. Trzeba więc, abyśmy nie tylko dbali o ekologię środowiska naturalnego, ale również o ekologię naszych serc – podkreślał.

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Co się z Wami dzieje Pasterze?
R.

Moim Bogiem jest Jezus nie ekologia. Co jak nasza chłosta „ekologiczna” jest spowodowana naszymi grzech ami?
Wer

ekologia naszych serc… co to za gadanina
ewew

Nie sortowałem śmieci. Mea kulpa.
Arek

Pan Bóg powiedział, żebyśmy czynili sobie ziemię poddaną a nie czcili matkę Ziemię, Pachamamę, Ekologię itd. Mamy troszczyć się o nasze zbawienie, nasi Pasterze również… Nawrócenie ekologiczne – co za bełkot.
Anonim

Kościół musi się pozbyć „pasterzy” którzy zamiast głosić Chrystusa starają się przypodobać możnym tego świata. Na co przyda się sól która straci swój smak?
Tom

Jest kryzys Kościoła, kryzys małżeństwa, kryzys kapłaństwa, a biskup Gądecki o kryzysie „ekologicznym”? Od kiedy Kościół zajmuje się ekologią?
tradycja

Nowa ewangelizacja.
Ryś

To podlizywanie się Franciszkowi staje się już niesmaczne.
Jan

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-01)

 


 

.