Francja: pisarz stwierdził, że „masowa imigracja stała się inwazją”. Grozi mu więzienie

Francuski pisarz Renaud Camus został skazany na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 3600 euro. Autor jest przeciwnikiem masowej migracji, którą nazywa „inwazją”. Zdaniem sądu Camus krytykując to zjawisko, dopuścił się przestępstwa polegające na podżeganiu do nienawiści ze względu na pochodzenie etniczne.

Francja: pisarz stwierdził, że „masowa imigracja stała się inwazją”. Grozi mu więzienie

Renaud Camus, fot. printscreen YT

Renaud Camus od wielu lat krytycznie wypowiada się na temat wielkiej, masowej migracji, która w jego opinii zagraża Europie. Pisarz potępia w szczególności napływ na Stary Kontynent ludności z krajów muzułmańskich. W przeszłości proponował politykom, aby dopuścili możliwość „remigracji” tj. wydalenia imigrantów do krajów pochodzenia. W jednej ze swoich książek pt. „Wielka Wymiana” stwierdził, że biała, katolicka ludność europejska jest systematycznie zastępowana ludnością pozaeuropejską, w szczególności pochodzącą z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Wypowiedzi Camusa dotyczące imigracji sprawiły, że trafił przed sąd. Jego poglądy nie spotkały się z aprobatą sędziów, którzy w komentarzach sprzeciwiających się masowej imigracji do Europy dopatrzyli się przestępstwa, polegającego na podżeganiu do nienawiści ze względu na pochodzenie. Pisarz w jednym ze swoich tekstów stwierdził, że Francja i Europa są skolonizowane. Dodał, że „nieodwracalna kolonizacja to kolonizacja demograficzna”, dokonująca się poprzez przepływ ludności. „Wiara w to, że we Francji są tylko Francuzi, jest całkowitą iluzją. Są najeźdźcy i najeżdżani, kolonizatorzy i skolonizowani, okupanci i okupowani” – mówił.

„Imigracja stała się inwazją (…) Francja i Europa są sto razy bardziej i poważniej skolonizowane niż kiedykolwiek same kolonizowały. Nieodwracalna kolonizacja to kolonizacja demograficzna poprzez przeniesienie populacji. Niektórzy twierdzą, że nie ma kolonizacji, ponieważ nie ma podboju wojskowego. Mylą się. Armia podboju to przestępcy duzi i mali, wszyscy ci, którzy uniemożliwiają życie Francuzom, szkodząc im w każdy możliwy sposób, od słynnych zbrodni po terroryzm, który jest ich rozszerzeniem (…) Wymiana ludzi, zastąpienie etniczne, Wielka Wymiana są najważniejszym wydarzeniem w historii naszego kraju, ponieważ (…) jeśli będzie kontynuowana, nie będzie dłużej historią Francji” – stwierdził Renaud Camus.

Sąd w miejscowości Auch we Francji zdecydował, że pisarz jest winny zarzucanego mu czynu i skazał go na dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu, a także wpłatę łącznie 3600 euro na konta organizacji „antyrasistowskich”. Beneficjentami wpłat mają być SOS Racisme oraz Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi LICRA.

Źródło: nczas.com, magnapolonia.org, dzienniknarodowy.pl

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-01-25) | https://www.pch24.pl/francja--pisarz-stwierdzil--ze-masowa-imigracja-stala-sie-inwazja--grozi-mu-wiezienie,73587,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content