Aktualizacja strony została wstrzymana

Panorama Krakowa za 20 lat

Dzięki Archidiecezji Krakowskiej wiemy już, jak będzie wyglądać panorama Krakowa za 20 lat.

Zamiast smętnych, szaroburych wież kościołów (zauważmy, że nie zwieńczonych krzyżami – kuria się pewnie wytłumaczy, że wszystkie krzyże akurat były obrócone równolegle do linii wzroku), będą wyrastać nam jak grzyby po deszczu barwne i wesołe kopuły meczetów i wieże minaretów zwieńczone półksiężycami.

Zauważmy, że w tym roku dzień islamu w Kościele katolickim przeniesiono na poniedziałek, zapewne, aby nie drażnić naszych braci islamistów Słowem Bożym.. A kiedy Dzień Satanizmu w Kościele katolickim?

Napisał Dextimus dnia 21.1.20

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (21 stycznia 2020)

 


 

„Wyrażamy głębokie ubolewanie”. Archidiecezja Krakowska tłumaczy kontrowersyjny plakat

Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej opublikowało oświadczenie, w którym tłumaczy sprawę kontrowersyjnego plakatu, stworzonego w związku z 20. krakowskim Dniem Islamu w Kościele katolickim. Grafika zawiera krajobraz muzułmańskiego miasta, zdominowanego przez muzułmańskie półksiężyce.

Kontrowersyjny plakat przygotowany przez Radę ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej wywołał poruszenie wśród internautów. Krytyka na twórców plakatu spadła za to, że przedstawiono na nim krajobraz muzułmańskiego miasta, pełnego islamskich półksiężyców. W tle zamieszczono grafikę Kościoła Mariackiego w Krakowie, ale z jego wieży usunięto krzyż. „Wyrażamy głębokie ubolewanie” – napisano w oświadczeniu.

„Pragniemy podkreślić, że Arcybiskup Marek Jędraszewski w liście skierowanym dnia 6 stycznia br. do społeczności muzułmańskiej w Krakowie napisał, iż „pokojowe współistnienie pomimo różnic” to wielowiekowe doświadczenie krakowian” – czytamy w komunikacie.

„Ten pokój należy budować na prawdzie i poszanowaniu symboli religijnych, czemu dał wyraz Metropolita Krakowski podczas swojej podróży solidarności do Syrii w grudniu ubiegłego roku. Temu też dziełu budowania pokoju winny służyć Dni Islamu w Kościele katolickim” – precyzuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Wraz z komunikatem, Biuro Prasowe przypomina o liście abp. Marka Jędraszewskiego do społeczności muzułmańskiej, mieszkającej w Krakowie. „Wierzę, że nasze krakowskie spotkanie katolików i muzułmanów z okazji XX Dnia Islamu w Kościele katolickim jest dobrą okazją, by podjąć wspólne działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa oraz przeciwdziałać przemocy. By budować nasz wspólny dom tu, na terenie Krakowa – miasta, którego mieszkańcy nie tylko doświadczyli boleśnie owoców nienawiści w czasie II wojny światowej, ale przez stulecia doświadczali pokojowego współistnienia pomimo różnic” – napisał abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Źródło: diecezja.pl, Biur Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-23)

 


 

.