Panorama Krakowa za 20 lat

Dzięki Archidiecezji Krakowskiej wiemy już, jak będzie wyglądać panorama Krakowa za 20 lat.

Zamiast smętnych, szaroburych wież kościołów (zauważmy, że nie zwieńczonych krzyżami – kuria się pewnie wytłumaczy, że wszystkie krzyże akurat były obrócone równolegle do linii wzroku), będą wyrastać nam jak grzyby po deszczu barwne i wesołe kopuły meczetów i wieże minaretów zwieńczone półksiężycami.

Zauważmy, że w tym roku dzień islamu w Kościele katolickim przeniesiono na poniedziałek, zapewne, aby nie drażnić naszych braci islamistów Słowem Bożym.. A kiedy Dzień Satanizmu w Kościele katolickim?

Napisał Dextimus dnia 21.1.20

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (21 stycznia 2020)

 


 

„Wyrażamy głębokie ubolewanie”. Archidiecezja Krakowska tłumaczy kontrowersyjny plakat

Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej opublikowało oświadczenie, w którym tłumaczy sprawę kontrowersyjnego plakatu, stworzonego w związku z 20. krakowskim Dniem Islamu w Kościele katolickim. Grafika zawiera krajobraz muzułmańskiego miasta, zdominowanego przez muzułmańskie półksiężyce.

Kontrowersyjny plakat przygotowany przez Radę ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej wywołał poruszenie wśród internautów. Krytyka na twórców plakatu spadła za to, że przedstawiono na nim krajobraz muzułmańskiego miasta, pełnego islamskich półksiężyców. W tle zamieszczono grafikę Kościoła Mariackiego w Krakowie, ale z jego wieży usunięto krzyż. „Wyrażamy głębokie ubolewanie” – napisano w oświadczeniu.

„Pragniemy podkreślić, że Arcybiskup Marek Jędraszewski w liście skierowanym dnia 6 stycznia br. do społeczności muzułmańskiej w Krakowie napisał, iż „pokojowe współistnienie pomimo różnic” to wielowiekowe doświadczenie krakowian” – czytamy w komunikacie.

„Ten pokój należy budować na prawdzie i poszanowaniu symboli religijnych, czemu dał wyraz Metropolita Krakowski podczas swojej podróży solidarności do Syrii w grudniu ubiegłego roku. Temu też dziełu budowania pokoju winny służyć Dni Islamu w Kościele katolickim” – precyzuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Wraz z komunikatem, Biuro Prasowe przypomina o liście abp. Marka Jędraszewskiego do społeczności muzułmańskiej, mieszkającej w Krakowie. „Wierzę, że nasze krakowskie spotkanie katolików i muzułmanów z okazji XX Dnia Islamu w Kościele katolickim jest dobrą okazją, by podjąć wspólne działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa oraz przeciwdziałać przemocy. By budować nasz wspólny dom tu, na terenie Krakowa – miasta, którego mieszkańcy nie tylko doświadczyli boleśnie owoców nienawiści w czasie II wojny światowej, ale przez stulecia doświadczali pokojowego współistnienia pomimo różnic” – napisał abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Źródło: diecezja.pl, Biur Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-23)

 


 

Skip to content