Ktoś strzelał do księży chodzących po kolędzie

Aktualizacja: 2020-01-21 2:56 pm

W Rzeszowie doszło do szokującego ataku. Nieznany sprawca otworzył ogień do chodzących po kolędzie księży i towarzyszących mu ministrantów.

Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Krakowska-Południe w sobotę. Doniesienia o nim pojawiły się na faebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Rzeszowa „Sąsiedzi Rzeszów”. „Rzekomo ksiądz wraz z ministrantami zostali pogonieni z jednego z bloków przy użyciu prawdziwej broni palnej i strzałów” – napisał jeden z internautów – „Większość osiedla tym żyje”.

Sprawa zainteresowała reporterów lokalnego portalu Nowiny24. Początkowo ani kuria ani policja nie chciały jednak przyznać, że takie zdarzenie miało miejsce. W końcu jednak proboszcz parafii Świętej Rodziny przyznał, że faktycznie tak się stało – ale strzały padły nie z broni palnej a z wiatrówki.

Proboszcz przyznał, że jeden z mieszkańców bloku numer 6 przy ulicy Solorza oddał kilka strzałów w stronę kolędujących księży i ministrantów. Proboszcz podkreślił, że sprawca nie strzelał do np. gołębi gdyż strzały powtarzały się gdy koło bloku przechodzili księża i nie ma wątpliwości, że to właśnie oni byli celem. Na szczęście chciał ich tylko nastraszyć albo nie umiał się posługiwać bronią i nikt nie został poszkodowany.

Proboszcz poinformował, że cała sprawa została zgłoszona na policję. Wiatrówki o sile do 17 dżuli nie są w Polsce traktowane jako broń palna i do ich zakupu nie jest wymagane zezwolenie, ale policja i sądy nie przymykają oka na strzelanie z nich do żywych celów, więc sprawcy może grozić nawet kilka lat więzienia. Proboszcz ostrzegł również parafian. „O sytuacji poinformowałem podczas ogłoszeń” – ujawnił dziennikarzom – „Niech mieszkańcy zwracają uwagę na takie niebezpieczne zachowania”.

Źródło: Nowiny24Autor: WM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111733 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]