Aktualizacja strony została wstrzymana

Benedykt XVI przeciwny kształtowi książki kard. Saraha. Nie kwestionuje jednak swojego wkładu

Benedykt XVI zdystansował się od autorstwa książki o kapłaństwie i celibacie, którą opublikował kard. Robert Sarah. Wciąż jednak potwierdza, że swój tekst składający się na połowę publikacji przekazał do dyspozycji prefektowi Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Papież-senior pozwolił na dowolne dysponowanie tekstem oraz wiedział, że ukaże się w postaci książki.

Na prośbę papieża-seniora kard. Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, zadzwonił rano we wtorek, aby poprosić francuskiego wydawcę o usunięcie nazwiska i zdjęcia Benedykta XVI z okładki książki. Papież senior odmówił także przypisywaniu mu współautorstwa wstępu i zakończenia mającej ukazać się we środę (15.01) książki.

Tekst o kapłaństwie papież-senior napisał latem 2019 r. – powiedział abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI. – Benedykt XVI nie został jednak poinformowany o faktycznej formie i układzie planowanej książki – dodał.

Nie wyjaśniono także kwestii praw autorskich Benedykta XVI. Papież-senior, jako współautor, powinien zawrzeć umowę z wydawnictwem „Fayarda”, ale niestety do tego nie doszło.  –Było to nieporozumienie bez kwestionowania dobrych intencji kard. Saraha – dodał abp Gänswein.

W obecnym kształcie kwestii celibatu poświęcone jest 175 stron książki, na którą składają się dwa teksty, jeden papieża-seniora, drugi kard. Saraha oraz wprowadzenie i zakończenie podpisane przez obydwu autorów. Wiadomo, że w nowym kształcie książka nie będzie zawierała współautorstwa Benedykta XVI, a z jej okładki zniknie podobizna papieża-seniora.

Źródło: KAI / catholicherald.co.uk

PR  

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-14)

 


 

Przepraszam was, towarzysze. Bajka uległa zmianie

No i wszystko zakończyło się wesołym oberkiem. „Okazało się”, że Benedykt XVI nie wiedział, że wydał książkę. Kard. Sarah ma poprosić wydawców o usunięcie imienia Benedykta XVI jako współautora i usunięcie jego zdjęcia z okładki.

https://www.avvenire.it/chiesa/pagine/celibato

Napisał Dextimus dnia 14.1.20

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (14 stycznia 2020)

 


 

Kard. Sarah przypomina Benedyktowi, że jednak napisał kawałek książki

i dokumenty źródłowe na twitterze:

https://mobile.twitter.com/Card_R_Sarah/status/1216856008934465537

Napisał Dextimus dnia 14.1.20

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (14 stycznia 2020)

 


 

Skip to content