Lewackie bojówki podpalają, niszczą kościoły katolickie na świecie

Aktualizacja: 2020-01-4 12:59 pm

W Monachium sprofanowano cztery kościoły. Policja podejrzewa lewackie bojówki

Na murach czterech, oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów kościołów w Monachium pojawiły się bluźniercze, namalowane spray’em napisy.

Mieszkańcy bawarskiej stolicy (w ogromnej większości  wciąż katolicy) mogli m.in. przeczytać hasła typu: „Spalcie wszystkie kościoły” czy „Ani Bóg ani mistrz – zniszczcie patriarchat”.

Kolorowe napisy pojawiły się w najbardziej widocznym miejscach, najczęściej przy wejściach do świątyń.

Profanacji dokonano w kościołach parafialnych Św. Teresy w dzielnicy Neuhausen, Św. Korbiniana w Untersendling oraz Św. Jerzego i Św. Lantperta w dzielnicy Milbertshofen. Wszystko wskazuje na to, że do tych ohydnych profanacji dochodziło w środku nocy.

Parafianie w każdej z tych dzielnic nie kryją oburzenia. Jednocześnie zwracają uwagą na fakt kompletnej braku ochrony świątyń i nieskuteczności monitoringu.

Policja jest zdania, że tej ohydnej profanacji dokonały lewackie bojówki. Służby nie natrafiły jednak na konkretne ślady, kto tak naprawdę sprofanował monachijskie świątynie. Straty materialne wyceniane są na kilkanaście tysięcy euro.

Źródło: intoleranceagainstchristians.eu, „Bayerischer Rundfunk”

ChS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-04) – [Org. tytuł: «W Monachium sprofanowano cztery kościoły. Policja podejrzewa lewackie bojówki»]

 


 

Lewicowi protestujący spalili kościół

W Chile nadal trwają antyrządowe protesty. W piątek ich uczestnicy podpalili zabytkowy kościół.

Protesty w Chile wybuchły w październiku zeszłego roku. Ich bezpośrednim powodem było podwyższenie ceny za bilety do metra w stolicy kraju, Santiago, ale szybko przyjęły bardziej lewicowe hasła, jak reforma służby zdrowia, walka z prywatyzacją i nierównościami społecznymi czy zwiększenie pensji minimalnej.

W piątek w Santiago protestujący podpalili zabytkowy kościół Iglesia San Francisco de Borja. Zbudowana w 1876 roku świątynia błyskawicznie stanęła w płomieniach. Według świadków duża grupa uczestników protestu, ubrana w charakterystyczne czarne stroje przyszła od strony Plaza Italia i obrzuciła kościół butelkami z benzyną i płonącymi szmatami.

Świątynia została wzięta przez nich za cel prawdopodobnie z powodu jej związków z chilijską policją. Od czterdziestu lat jest bowiem oficjalnym kościołem narodowej policji i zwyczajowo odbywają się tam symboliczne pogrzeby policjantów, którzy stracili życie w służbie.

„Spalili kościół San Francisco de Borja. Pierwsza linia chilijskich terrorystów nadal sieje zniszczenie” – napisał na twitterze jeden ze świadków – „A za tym wszystkim komuniści się cieszą, czerpiąc korzyści z chaosu”.
Źródło: Daily Mail Autor: W

Za: stefczyk.info (2020.01.04) – [Org. tytuł: «Lewicowi protestujący spalili kościół»]

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111520 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]