Prymas Irlandii o Grecie Thunberg: to głos profetyczny

Prymas całej Irlandii, arcybiskup Eamon Martin stanął po stronie szwedzkiej nastolatki będącej „twarzą” ekologistów, Grety Thunberg. Hierarcha nazwał jej głos… profetycznym i wezwał do większego słuchania młodych ludzi i tego, co mają do powiedzenia.

W wypowiedzi dla brytyjskiego tygodnika „The Tablet” arcybiskup Armagh w Irlandii Północnej stwierdził, że nie rozumie ludzi, którzy krytykują Thunberg. – Ona jest pasjonatką tego, w co wierzy. Jest tylko młodą dziewczyną, a mówi w sposób profetyczny do świata. I co my robimy? Atakujemy ją. Atakujemy jej przesłanie – zauważył hierarcha.

W istocie jest wielu negacjonistów, którzy wierzą, że wszystko to jest zmyślone. Tymczasem widzimy, że klimat rzeczywiście się zmienia i wiemy, że naukowcy są całkowicie jednomyślni, gdy mówią nam, że zachowania człowieka co najmniej pogłębiają ten problem – uważa abp Martin.

Źródło: KAI/thetablet.co.uk

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Irlandzki prymas powinien zająć się kryzysem wiary i jego przyczynami a sprawy, na których się nie zna zostawić ekspertom.
Babcia Polka

Ciekawe co jeszcze KK w Irlandii „przyklepie”. Czyżby Prymas Martin nie wiedział, że historycznie rzecz ujmując klimat zmienia się przez cały czas?
Matka Polka

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-12-30) | https://www.pch24.pl/prymas-irlandii-o-grecie-thunberg--to-glos-profetyczny,73055,i.html

Skip to content