Prymas Irlandii o Grecie Thunberg: to głos profetyczny

Aktualizacja: 2019-12-30 2:53 pm

Prymas całej Irlandii, arcybiskup Eamon Martin stanął po stronie szwedzkiej nastolatki będącej „twarzą” ekologistów, Grety Thunberg. Hierarcha nazwał jej głos… profetycznym i wezwał do większego słuchania młodych ludzi i tego, co mają do powiedzenia.

W wypowiedzi dla brytyjskiego tygodnika „The Tablet” arcybiskup Armagh w Irlandii Północnej stwierdził, że nie rozumie ludzi, którzy krytykują Thunberg. – Ona jest pasjonatką tego, w co wierzy. Jest tylko młodą dziewczyną, a mówi w sposób profetyczny do świata. I co my robimy? Atakujemy ją. Atakujemy jej przesłanie – zauważył hierarcha.

W istocie jest wielu negacjonistów, którzy wierzą, że wszystko to jest zmyślone. Tymczasem widzimy, że klimat rzeczywiście się zmienia i wiemy, że naukowcy są całkowicie jednomyślni, gdy mówią nam, że zachowania człowieka co najmniej pogłębiają ten problem – uważa abp Martin.

Źródło: KAI/thetablet.co.uk

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Irlandzki prymas powinien zająć się kryzysem wiary i jego przyczynami a sprawy, na których się nie zna zostawić ekspertom.
Babcia Polka

Ciekawe co jeszcze KK w Irlandii “przyklepie”. Czyżby Prymas Martin nie wiedział, że historycznie rzecz ujmując klimat zmienia się przez cały czas?
Matka Polka

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111401 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]