Chamski komentarz Grodzkiego na temat stanu zdrowia Kaczyńskiego. “Jak się bierze silne leki…”

Aktualizacja: 2019-12-16 1:46 pm

Tomasz Grodzki był gościem Radia Zet, gdzie komentował ostatni spór dotyczący polskiego sądownictwa. W pewnym momencie marszałek Senatu pokusił się o zaskakującą uwagę pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

Od samego początku ustawa dyscyplinującą sędziów budzi spore kontrowersje, zwłaszcza po stronie opozycji, która uważa to za zamach na niezależność wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem obóz rządzący widzi w niej sposób na odpowiednie zreformowanie sądownictwa w Polsce oraz przywrócenia mu właściwego porządku. Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową stwierdził nawet, iż obecnie “panuje tam anarchia” dlatego ustawa jest potrzebna, aby powstrzymać wymiar sprawiedliwości przed “wysadzeniem w powietrze”.

 Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, (to) naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej, więc na miejscu pana prezesa zająłbym się szybkim powrotem do zdrowia, do działalności i do pracy – powiedział o liderze PiS Tomasz Grodzki –  Jak człowiek jest na zwolnieniu, nie powinien zajmować się pracą, a pracą prezesa Kaczyńskiego jest polityka. I powinien jak najszybciej wracać do zdrowia – czego mu szczerze życzę. Natomiast takie doraźne komentowanie, i to w sposób dość ostry w mojej ocenie, jest nieuzasadnione.

Marszałek Senatu w rozmowie z Radiem Zet uznał, iż słowa o “anarchii w sądownictwie” są zbyt daleko idące. W jego opinii to właśnie ugrupowanie rządowe próbuje doprowadzić do takiego stanu rzeczy, czego dowodem ma być właśnie ustawa dyscyplinująca, którą polityk nazwał “fatalną”.

Źródło: Do Rzeczy/ Radio ZetAutor: JD

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111174 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]