Pierwszy „ofiaromat” w Archidiecezji Lubelskiej

Kościół Postępowy nie boi się nowoczesnych rozwiązań i postępuje za duchem czasów.

Już niedługo w lubelskiej parafii archikatedralnej powstanie możliwość składania ofiar za pomocą terminala płatniczego, tzw. „Ofiaromatu”. – To eksperyment, wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej – tłumaczy ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

Jak zauważył w rozmowie z KAI ks. Jaszcz, projekt stworzenia „ofiaromatu” jest w fazie przygotowawczej, dlatego nie wiadomo kiedy w lubelskiej archikatedrze znajdzie się urządzenie. – Wciąż trwają rozmowy z bankiem, muszą zostać podpisane odpowiednie umowy. Jeśli wszystko zakończy się powodzeniem, „ofiaromat” wkrótce pojawi się w jednej z lubelskich parafii. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Archidiecezji Lubelskiej – tłumaczył rzecznik.

[—–] – wyjaśniał ks. Jaszcz.

Także możliwość złożenia „elektronicznej ofiary” ma coraz więcej zwolenników.

Pozytywnie o składaniu ofiar bez użycia gotówki wypowiedział się ks. Janusz Majda, Ekonom Konferencji Episkopatu Polski.Historia pokazuje, że Kościół, jako instytucja, nie boi się nowoczesnych rozwiązań i podąża za duchem czasów.

[Źródło:] https://ekai.pl/pierwszy-ofiaromat-w-archidiecezji-lubelskiej/

===========================

[W fazie rozruchu jest modlitwomat: po wpłaceniu z karty odpowiedniej kwoty – modli się zamiast klienta.

W fazie experymentów zaś – „łaskomat”. Tu wyższe canniki. MD]

Zmieniony (02.12.2019.)

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (9 listopada 2019)

 


 

Skip to content