Aktualizacja strony została wstrzymana

Austria: kard. Schönborn ponownie udostępnił katedrę w Wiedniu aktywistom LGBT

W wiedeńskiej katedrze św. Szczepana ponownie zorganizowano koncert promujący agendę i postulaty ruchu LGBT. Podczas występu, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizacje walczące z AIDS, zaśpiewał popularny homoseksualny aktywista, Conchita Wurst. 

W zeszłym roku wiedeński metropolita objął patronatem spektakl wystawiony w katedrze św. Szczepana, podczas którego grający role homoseksualistów aktor bez koszuli stawał na balaskach ołtarzowych. Ponadto, przy głośnej elektroniczno-rockowej oprawie muzycznej, w strojach prostytutek, pląsali aktorzy przebrani za demony.

Kardynał Christoph Schönborn także w tym roku stanął w roli gospodarza prohomoseksualnego wydarzenia. W nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2019, wnętrze XIV-wiecznej katedry ponownie wypełniły śpiewy artystów wspierających ruch LGBT. Dochód z koncertu przeznaczono na organizacje walczącą z plagą AIDS wśród osób homoseksualnych.

Gwiazdą wieczoru okazał się homoseksualny aktywista i draq queen Thomas Neuwirth, znany pod pseudonimem WURST (Conchita Wurst). Wraz z Neuwirthem wystąpili popularni austriaccy artyści: Cesar Sampson, Dorretta Carter czy Konstanze Breitebner.

Katedra stała się jednym z 15 wiedeńskich placówek, gdzie zorganizowano prohomoseksualne wydarzenia kulturalne pod wspólnym szyldem „Believe Together”. Gery Keszler, aktywista LGBT i współorganizator wydarzenia, podziękował wiedeńskiemu hierarsze za udostępnienie katedry.

„Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim darzy nas kard. Schönborn” – mówił.

„Kardynał Christoph Schönborn oraz Toni Faber zapraszają ponownie w tym roku na specjalne wydarzenie charytatywne w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana, pod hasłem Tęsknota za aniołami, w ramach którego odbędą się występy muzyczne i prelekcje” – czytamy w opisie wydarzenia.

Źródło: lifesitenews.com / Facebook.com

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-12-02) | https://www.pch24.pl/austria--kard--schonborn-ponownie-udostepnil-katedre-w-wiedniu-aktywistom-lgbt,72485,i.html

Skip to content