Dodatkowe koszty multikulti. Szwedzkie Malmoe przeznacza 2 mln euro na ochronę tamtejszej społeczności żydowskiej

Aktualizacja: 2019-11-30 10:36 am

Szwedzkie miasto Malmoe przeznaczy dodatkowo 2 miliony euro na bezpieczeństwo mieszkającej tu społeczności żydowskiej. To efekt mnożących się aktów antysemityzmu, a te z kolei są wynikiem sprowadzenia do miast dużej społeczności migrantów islamskich.

Obecnie już jedna trzecia populacji to muzułmanie. Miejscowych Żydów liczy się raczej w setkach. Każdego roku zgłaszane są dziesiątki przypadków antysemityzmu, a zjawisko to rośnie.

Wśród inicjatyw zaproponowanych przez władze miasta są m.in. specjale programy edukacyjne w szkołach. Mają one zwalczać dyskryminację i antysemityzm. Uczniowie są zapoznawani z kulturą żydowską, uczeni życia w „ubogaconym” o wielokulturowość społeczeństwie.

Skutki takiego „wychowania obywatelskiego” są jednak ograniczone, a czasami bywają nawet odwrotne od przewidzianego wyniku. Przenoszenie problemów Bliskiego Wschodu do Europy stało się niestety rzeczywistością wielu aglomeracji Starego Kontynentu.

Społeczności żydowskie czują się zagrożone, wielu z nich słucha apeli z Tel Awiwu i wybiera wyjazd do Izraela.

W Malmoe populacja Żydów w mieście spadła z 3 000 do 1 500 w ciągu ostatnich 10 lat. Pieniądze na ich bezpieczeństwo przekazują nawet osoby prywatne. W czerwcu tego roku dwóch miejscowych „filantropów”, w tym jeden żydowskiego pochodzenia, wpłaciło na ten cel 4 miliony euro. Teraz 2 mln dołoży rada miejska.

Źródło: Times of Israel

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110909 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]