O. James Martin SJ posłużył się bluźnierczą ilustracją. Nie wiedział co robi?

Aktualizacja: 2019-11-25 11:19 am

Popularny promotor agendy LGBT w Kościele, o. James Martin SJ w zobrazowaniu swojego wpisu na Twitterze posłużył się obrazem Douglasa Blancharda, autora ilustracji do książki „Pasja Chrystusa: gejowska wizja”.

Jezuita komentując w mediach społecznościowych scenę wypędzenia kupców ze Świątyni, posłużył się obrazem, na którym Chrystus przedstawiony jest jako młodzieniec z XXI wieku ze specyficzną fryzurą. Ponadto, na obrazie Jezus przewraca stolik w pomieszczeniu przypominającym więzienie, a z gmachu zamiast kupców wyrzucani są sędziowie i funkcjonariusze policji.

Sprawę komentuje na portalu LifeSiteNews, Doug Mainwaring. Dziennikarz dotarł do źródła pochodzenia obrazu. Okazuje się, że o. James Martin posłużył się jedną z 24 ilustracji do książki „Pasja Chrystusa: gejowska wizja”. Prace autorstwa Douglasa Blancharda wywołują nie tylko zaniepokojenie, ale można je uznać wręcz za bluźniercze. Mając na uwadze dobry smak i wrażliwość religijną czytelników, nie będziemy ich publikować.

Za przybliżenie tego, co znajduje się w bluźnierczej książce autorstwa Kittredge Cherry, niech posłuży nam opis na platformie Amazon. „Za pomocą książki (…) poznaj Chrystusa jako geja żyjącego we współczesnym mieście. W zapierających dech w piersiach nowoczesnych ilustracjach, postać Chrystusa jest wyszydzana przez fundamentalistów oraz torturowana przez osoby stylizowane na żołnierzy, by na końcu powstać i połączyć się w homoerotycznym momencie z Bogiem”.

Dalej czytamy: „24 ilustracje gejowskiej Pasji ogniskują się na ostatnich dniach życia Chrystusa; areszcie, procesie, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu. Pasja w wersji queer jest dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ chrześcijaństwo jest wykorzystywane, by usprawiedliwiać nienawiść i dyskryminację wobec lesbijek, gejów, biseksualistów i osób trans”.

Źródło: lifesitenews.com / Twitter.com
PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-25)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110849 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]