Eko-aktywistka próbowała zabić kobietę, która miała na sobie futrzane buty

Aktywistka walcząca o prawa zwierząt zaatakowała kobietę, która miała na sobie futrzane buty. Próbowała ją zabić nożem kuchennym.

Zdarzenie miało miejsce w kościele prezbiteriańskim w Cleveland Heights w stanie Ohio. Według świadków 35-letnia Meredith Lowell weszła do środka w trakcie nabożeństwa i podeszła do opiekunki dzieci której tożsamość nie została na razie ujawniona. Bez słowa zaczęła się z nią szarpać i zadała jej trzy rany nożem kuchennym. Dwukrotnie trafiła ją w ramię i raz w podbrzusze.

Kiedy na miejsce dotarła policja ofiara leżała na podłodze w kałuży krwi. Została natychmiast przewieziona do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lowell została obezwładniona przez pracownika kościoła i jednego z wiernych, policja odwiozła ją więc do aresztu.
Policjanci ujawnili, że ich zdaniem motywem ataku było to, że ofiara miała na sobie buty z futra. Lokalna stacja radiowa odkryła, że futro to było fałszywe. Lowell wkrótce usłyszy zarzuty napaści z niebezpiecznym narzędziem i próby morderstwa.

Policja ma istotne powody aby podejrzewać taki motyw. Osiem lat wcześniej Lowell poszukiwała bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych mordercy do wynajęcia chcąc, aby ten mordował osoby noszące futra. Jej ogłoszenie wpadło w oko FBI, kiedy agenci dokonali przeszukania śmietnika koło jej domu odkryli liczne tomy literatury o prawach zwierząt. Postanowili dokonać prowokacji i Lowell została aresztowana, kiedy zaproponowała agentowi pod przykrywką 850 dolarów za zabicie przypadkowego właściciela futra – zaznaczając jedynie, że powinien być starszy niż 12 lat.

Zarzuty wobec Lowell zostały jednak umorzone po tym, kiedy sędzia uznał, że nie może stanąć przed sądem z powodu problemów z psychiką. Kiedy biegli stwierdzili, że nie jest zagrożeniem dla siebie czy społeczeństwa, została zwolniona po leczeniu psychiatrycznym.

W listopadzie zeszłego roku Lowell dźgnęła również pewną kobietę nożem. Motywy tamtego ataku na razie nie są znane. Jej sprawa nadal czeka w kolejce przed specjalnym sądem zajmującym się przestępstwami popełnianymi przez chorych psychicznie.

Źródło: MirrorAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.11.23) | https://www.stefczyk.info/2019/11/23/eko-aktywistka-probowala-zabic-kobiete-ktora-miala-na-sobie-futrzane-buty/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content