Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Sarah ujawnił skandal w seminarium. Kobieta „zmieniła płeć” i o mały włos nie została wyświęcona

Kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego ujawnił skandal, jaki miał miejsce w jednym z francuskich seminariów, do którego przyjęto kobietę, która po tzw. zmianie płci uważała się za mężczyznę. Dopiero dzięki interwencji kard. Saraha udało się zablokować jej święcenia. – Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – ocenił kard. Sarah.

O tym zatrważającym wydarzeniu kardynał Sarah poinformował podczas spotkania z wiernymi w Mediolanie. Początkowo nic nie wskazywało na wyznanie tak dramatycznej informacji. Hierarcha mówił bowiem o znaczeniu modlitwy odwołując się m.in. do papieża seniora Benedykta XVI.

Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła – mówił purpurat.

Po tych słowach kard. Sarah ujawnił skandal, który miał miejsce w jednym z francuskich seminariów. Na formację przyjęto kobietę, która wcześniej przeszła operację „zmiany płci” i chciała zostać księdzem. – Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu – wyznał kard. Sarah. – Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – zaznaczył.

Skrytykował także postawę wielu hierarchów, którzy „zaprzedają nauczanie Kościoła i tworzą podziały wśród wierzących”.

Źródło: vaticannews.va

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-14) | https://www.pch24.pl/kard--sarah-ujawnil-skandal-w-seminarium--kobieta-zmienila-plec-i-o-maly-wlos-nie-zostala-wyswiecona,72132,i.html

Skip to content