Ałła Pugaczowa otrzymała w prezencie od Łukaszenki trzy worki ziemniaków

Aktualizacja: 2019-11-11 12:43 pm

Rosyjska gwiazda estradowa Ałła Pugaczowa koncertowała w stolicy Białorusi 2 listopada i nie wróciła z Mińska z pustymi rękami. Aleksandr Łukaszenko, który podobno uwielbia jej twórczość, podarował jej trzy worki ziemniaków.

Siedemdziesięcioletnia primadonna wyjeżdżała na Białoruś na lekko: tylko z dwiema walizkami i torbą podróżną, a wróciła do ojczyzny z prezentami – trzema workami wyselekcjonowanych ziemniaków. – podał w niedzielę rosyjski kanał NTW, któremu piosenkarka już na dworcu kolejowym w Moskwie ujawniła, od kogo otrzymała osobliwy prezent.

„Mam worki ziemniaków, sało, cukierki i order” – mówiła Pugaczowa. „Prezydent podarował” – dodawała.

Jak widać na nagraniach z powrotu Pugaczowej do Moskwy, każdy worek jest opatrzony specjalną instrukcją. Chodzi o to, że jeden gatunków ziemniaków bardziej nadaje się na zupę i purée, a drugi – do prażenia i na placki ziemniaczane.

Otrzymanie ziemniaków od Łukaszenki to prawdziwy zaszczyt. Białoruski przywódca wręcza je w prezencie tylko wyjątkowym gościom. Tak było pod koniec grudnia 2018 roku, gdy aż 4 worki ziemniaków otrzymał od niego prezydent Rosji Władimir Putin. Na ziemniakach się jednak nie skończyło – Putin podobnie jak Pugaczowa otrzymał też sało – soloną słoninę.

Kresy.pl / NTW / minsknews.by

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110619 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]