Synod zdecydował: żonaci mężczyźni będą mogli zostać księżmi

Aktualizacja: 2019-10-28 12:22 pm

Ogłoszono dokument podsumowujący trwający od trzech tygodni Synod Amazoński. Znalazło się w nim rewolucyjne rozwiązanie.

Jednym z tematów, które budziły największe emocje, była możliwość wyświęcania na księży żonatych mężczyzn. Rozwiązanie takie postulowali biskupi z rejonu Amazonii, którzy żalili się na niedobory księży w swoim rejonie. Krytycy uważali natomiast, że byłaby to zbyt duża rewolucja, podminowująca tysiące lat katolickiej tradycji.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: PAP, APAutor: WM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110373 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]