Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną

Aktualizacja: 2019-10-15 5:03 pm

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

Koncern został za akcję ukarany symboliczną grzywną w wysokości 500 tys. ft (6500 zł), ale został zobowiązany, by w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

W odpowiedzi na zarzuty węgierski oddział firmy wyjaśnił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje: „wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów”.

Kroki przeciwko kampanii zostały podjęte po ostrym sprzeciwie obywateli, którzy wyrazili dezaprobatę dla promowania tego typu treści w przestrzeni publicznej. Petycję w tej sprawie podpisało 20 tys. Węgrów. Coca-Cola po fali krytyki zmieniła banery pokazujące pary homoseksualne na plakaty z tęczowymi butelkami coli.

Źródło: gość.pl

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]