Aktualizacja strony została wstrzymana

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

Koncern został za akcję ukarany symboliczną grzywną w wysokości 500 tys. ft (6500 zł), ale został zobowiązany, by w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

W odpowiedzi na zarzuty węgierski oddział firmy wyjaśnił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje: „wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów”.

Kroki przeciwko kampanii zostały podjęte po ostrym sprzeciwie obywateli, którzy wyrazili dezaprobatę dla promowania tego typu treści w przestrzeni publicznej. Petycję w tej sprawie podpisało 20 tys. Węgrów. Coca-Cola po fali krytyki zmieniła banery pokazujące pary homoseksualne na plakaty z tęczowymi butelkami coli.

Źródło: gość.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-15) | https://www.pch24.pl/wegry–promocja-homoseksualizmu-nie-przejdzie–coca-cola-ukarana-grzywna,71471,i.html