Aktualizacja strony została wstrzymana

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet

Według biskupa Erwina Kräutlera, głównego autora dokumentu roboczego trwającego w Watykanie Synodu Amazońskiego, postulowany tam diakonat żeński byłby wstępem do… wyświęcania kobiet na kapłanów Kościoła katolickiego.

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet

TheRemnantVideo / You Tube

„W przemówieniu po środowym briefingu prasowym Synodu urodzony w Austrii biskup emerytowany z Xingu w Brazylii powiedział, że popiera ordynację kobiet. Zapytany przez reportera Edwarda Pentina, czy dotyczy to kobiet-księży, Kräutler powiedział: tak, to logiczne i dodał, że żeński diakonat w Amazonii może być krokiem do osiągnięcia tego celu” – pisze portal Life Site News.

Wielu biskupów [na synodzie] opowiada się za diakonatem kobiet – stwierdził Kräutler. 

Emerytowany już hierarcha pracował przez lata jako misjonarz w regionie Amazonii. Ostatnio był głównym autorem wzbudzającego wiele kontrowersji i sprzeciwów dokumentu roboczego synodu, czyli Instrumentum laboris.

Dopytywany przez reporterkę LSN Diane Montagna, co sądzi o jego koncepcji papież Franciszek, odpowiedział, że nikt tego nie wie.

Źródło: LifeSiteNews.com, The RemnantVideo/You Tube.

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-10-09) | https://www.pch24.pl/wspolorganizator-synodu--najpierw-zenski-diakonat--potem-kaplanstwo-kobiet,71352,i.html