Aktualizacja strony została wstrzymana

Włochy: Arcybiskup usuwa tradycję przez wzgląd na muzułmanów

Archidiecezja Bolonii oferuje „przyjazny muzułmanom” makaron, rezygnując z tradycyjnej lokalnej potrawy, a nowy minister edukacji chce w ramach „tolerancji” usuwać z klas krzyże. Czy obserwowana od kilku miesięcy tendencja każde nam przypuszczać, że Republika Włoska zamierza dobrowolnie poddać się islamizacji?

W piątek przypada święto patrona Bolonii, świętego Petroniusza. Z tej okazji w mieście serwuje się tradycyjne danie: makaron tortellini z mięsnym farszem. Bolończycy zajadają się pastą z mieszanką wieprzowiny, szynki parmeńskiej, mortadeli, sera parmeńskiego, jajek i gałki muszkatołowej. W tym roku jednak tradycyjnego dania nie będzie: archidiecezja bolońska podjęła decyzję o „włączeniu” muzułmanów w obchody święta i wieprzowinę zamierza zastąpić mięsem drobiowym.

Arcybiskup Bolonii po prostu wymazuje tą decyzją naszą historię i tradycję – skrytykował koncept były minister spraw wewnętrznych Republiki Włoskiej, szef Ligi Północnej Matteo Salvini.

Metropolitą Bolonii jest Matteo Maria Zuppi, nominat papieża Franciszka. Zrobiło się o nim głośno przy okazji Synodu Młodych, kiedy czynił zabiegi na rzecz intensyfikacji „duszpasterzowania” w środowiskach LGBT, rzecz jasna w duchu liberalno-progresywnym.

Austriacki portal katolicki Kath.net zwraca uwagę, że gest bolońskiego arcybiskupa zbiega się w czasie z innym skandalem, tym razem wywołanym przez nowego włoskiego ministra edukacji, lewicowca Lorenzo Fioramontiego. Polityk wypowiedział się niedawno przeciwko obecności w szkolnych klasach krucyfiksów; w jego ocenie w imię świeckości państwa i tolerancji należy je usunąć.

W reakcji na koncept Fioramontiego włoska Konferencja Episkopatu wydała oświadczenie, w którym wskazała na cywilizacyjny wymiar krzyża, zapewniając, że „chrześcijaństwo oznacza przyjmowanie obcokrajowców i ich integrację”.

Czy właściwy wyraz tej postawie „integrowania” dał właśnie abp Zuppi?

Źródło: kath.net / własne PCh24.pl 

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Brawo arcybiskup Zuppi. Chociaż, zaraz. Z potrawy należałoby wyeliminować mięso w ogóle, ponieważ należy włączyć w obchody wegetarian. Jednak nie odtrącajmy też wegan, zatem z potrawy wylatują jajka i śmietana. Należy ponadto wyeliminować makaron, gdyż godzi w odchudzających się. Uważam, że arcybiskup Zuppi powinien postawić na samą gałkę muszkatołową. W dużych dawkach gałka muszkatołowa daje objawy podobne do delirki, także wszystko pasuje.
haha

Skoro są tak „tolerancyjni”, to niech ogłoszą Włochy państwem islamskim a Włosi przejdą na islam. Przecież bycie kimś innym niż muzułmaninem mogłoby ich drażnić. Ci ludzie zapomnieli kim są. Chore.
Matejko

Masz rację. Poza tym z tego zachowania jasno wynika, że to wilk w owczej skórze. Niestety nie jest w Kościele sam.
@Jot

Arcybiskup pojedzie do muzułmanów i niech nie liczy że dla niego zrobią dania z wieprzowiny – przeciwnie – dowie się jakim jest niegodnym kafirem. Niema nic bardziej żałosnego niż ustępować ludziom którzy tobą pogardzają. Będą tym bardziej pogardzać mając cię za słabego.
Jot

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-10-04) | https://www.pch24.pl/wlochy--arcybiskup-usuwa-tradycje-przez-wzglad-na-muzulmanow,71236,i.html

Skip to content