Nowy Jork wprowadza gigantyczne kary za obrażanie nielegalnych imigrantów

Komisja Praw Człowieka miasta Nowy Jork ogłosiła wprowadzenie gigantycznych kar dla osób, które obrażają nielegalnych imigrantów. Winni zapłacą nawet ćwierć miliona dolarów kary.

Rządzony przez lewicę Nowy Jork postanowił zająć się osobami, które obrażają nielegalnych imigrantów. W tym celu ich Komisja Praw Człowieka wydała oświadczenie, że dopuszczające się tego osoby będą karane. W świetle nowego rozporządzenia osoby, które np. śmieją się z kiepskiej znajomości języka angielskiego przez imigrantów czy grożą im deportacją będą musieli się liczyć z ogromnymi mandatami, nawet w wysokości ćwierć miliona dolarów. Obrażeni przez nich imigranci będą mogli również domagać się odszkodowania. To samo dotyczy legalnych imigrantów i obywateli USA jeśli osobie, która ich obrazi, będzie się tylko wydawać, że przebywają na terenie USA nielegalnie.

Co ciekawe w liście przewinień, którą opublikowała Komisja, znalazło się „grożenie powiadomieniem ICE” czyli amerykańskich służb zajmujących się nielegalną imigracją. Na razie nie jest jasne, czy faktyczne złożenie donosu do ICE na nielegalnego imigranta będzie karalne.

Karalne ma być również używanie terminu „nielegalny obcy” (ang. illegal alien). Amerykańska lewica od dawna walczy z tym sformułowaniem, uważając je za obraźliwe, i chce zastąpić je bardziej neutralnym określeniem „osoba nieudokumentowana”. Senator Ted Cruz zwrócił jednak uwagę, że określenie „nielegalny obcy” na określenie osoby, która przebywa na terytorium USA bez wymaganych zezwoleń jest używane w amerykańskim prawie. Były prokurator generalny Jeff Session miał nawet zakazać swoim urzędnikom używania innych, bardziej poprawnych politycznie określeń.

To nie jest pierwsza próba wprowadzenia kar za łamanie poprawności politycznej. Jakiś czas temu wprowadzili podobny zakaz dla pracodawców i właścicieli nieruchomości na wynajem, który dotyczył używania zaimków płciowych. Osoba, która zwracała się do swojego lokatora czy pracownika przy pomocy innych zaimków, niż te, których sobie zażyczył, również była narażona na gigantyczną karę finansową.

Pozostaje pytaniem to, na ile te przepisy da się wyegzekwować. Amerykańskie prawo pochodzi bardzo poważnie do wolności słowa od rządowej cenzury, zagwarantowanej już przez pierwszą poprawkę do konstytucji. Istnieje wprawdzie kilka wyjątków od tego, jak groźby karalne czy namawianie do przestępstw, ale bycie niemiłym wobec nielegalnego imigranta nie mieści się w żadnym z nich. Zdaniem wielu komentatorów nawet gdyby Nowy Jork próbował kogoś faktycznie ukarać przy użyciu tego rozporządzenia, to taka osoba bez większych problemów mogłaby zaskarżyć miasto do sądu i wygrać.

Źródło: Fox News Autor: WM

Za: stefczyk.info (2019.09.30) | https://www.stefczyk.info/2019/09/30/nowy-jork-wprowadza-gigantyczne-kary-za-obrazanie-nielegalnych-imigrantow/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content