Aktualizacja strony została wstrzymana

Cud na antenie TV Trwam: Transmisja* trydenckiej Mszy świętej

Niekiedy mają miejsce cuda i chyba właśnie za cud należy uznać fakt, że TV Trwam transmitowała* tzw. Mszę trydencką.

Chyba po raz pierwszy w całej historii konsorcjum Radia Maryja i TV Trwam, miało miejsce historyczne wydarzenie transmisji* Mszy świętej Wszech czasów. Na dziedzińcu kamienicy przy ul. Poznańskiej 12 w Warszawie, gdzie podczas powstania odbywały się nabożeństwa polowe, w 14. niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego (według tradycyjnego kalendarza), 15 września 2019 roku odprawiona została Msza święta w intencji Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej.

Cieszymy się, że widzowie TV Trwam mogli posmakować piękno liturgii Mszy świętej Wszechczasów, lecz piszemy to z dużą dozą niepewności, bowiem do końca nie jesteśmy pewni czy rzeczywiście telewizja ojca Tadeusza Rydzyka nadała całą Mszę świętą, czy tylko zamieściła urywek, bowiem w internetowym Archiwum obejrzeć można jedynie kilkunastominutowy wycinek Mszy świętej (a całość dostępnego nagrania to zaledwie 24 minuty). Nie jesteśmy odbiorcami TV Trwam i żyjąc w tej niepewności dołączamy kropeczkę przy słowie „transmisja”…

Ale i tak należy uznać to za zjawisko nadzwyczajne, bowiem w całej historii Radia Maryja (stacja nadaje od 28 lat) oraz TV Trwam (emituje od 16 lat), nie znamy podobnego wydarzenia. Radio Maryja unika bowiem jakiejkolwiek wzmianki na temat Mszy świętej zwanej trydecką i nigdy nie miał miejsce nawet krótki wykład czy wyjaśnienie swoim słuchaczom czym jest nieśmiertelna Msza święta odprawiana przez wieki. Oczywiście z jednej strony smuci to niezmiernie, ale z drugiej wcale nie dziwi. Jeśli jakże święty Jan Paweł II jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła zapomniał o istnieniu Mszy świętej i z dnia na dzień odrzucił całkowicie Jej piękno, głębię, Tradycję i jedyny boski charakter Konsekracji i Ofiarowania, to czego można spodziewać się po spadkobiercach posoborowej rewolucji. (Przypominamy nasze uwagi dotyczące rebelii księdza Wojtyły organizującego bulwersujące msze kajakowe…)

Czy zatem nadanie, choćby urywka Mszy świętej Wszech czasów na antenie TV Trwam było celowe (Bogu chwała!), czy też był to niezamierzony „wypadek przy pracy”, ziarno zostało zasiane i być może część słuchaczy będzie wołało o przywrócenie normalności. Oby.

 

Audycja 'Okiem kamery’ pt „Msza święta w intencji Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej” dostępna jest pod adresem:

https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.24571

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: TV Trwam | https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.24571

Skip to content