Rosja: Darmowe elektroniczne wizy dla turystów z Polski odwiedzających Petersburg

Aktualizacja: 2019-09-16 1:21 pm

Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, które umożliwi obywatelom kilkudziesięciu państw darmowe uzyskiwanie wiz uprawniających do zwiedzania Petersburga i obwodu leningradzkiego.

Zgodnie z decyzją szefa rosyjskiego rządu, podjętą 12 września, bezpłatną wizę na zwiedzanie obwodu leningradzkiego będą mogli uzyskać od 1 października obywatele 53 państw, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej, a więc i Polski. Rossija Siegodnia przypomina, że będą to mogli zrobić przez internet, bowiem jeszcze w lipcu prezydent Władimir Putin zarządził wprowadzenie możliwości uzyskiwanie elektronicznych wiz ale wówczas nie określono jeszcze obywateli jakich państw obejmie ta uproszczona procedura.

Po podpisaniu rozporządzenia premiera wiadomo już, że obywatele 53 państw będą mogli odwiedzać Petersburg i region, którego jest stolicą (obwód nadal nazywany jest oficjalnie leningradzkim) na podstawie wizy elektronicznej wydawanej darmowo. Takie same możliwości obywatele tych państw uzyskali już wcześniej w przypadku graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego oraz Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Rosjanie planują aby od 1 stycznia 2021 r. tego rodzaju darmowe wizy elektroniczne były dostępne dla obywateli wyznaczonych 53 państw na wjazd na całe terytorium Rosji.

Wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej należy składać na stronie internetowej rosyjskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych co najmniej na cztery dni przed planowanym wjazdem do wybranego regionu Rosji. Wiza będzie ważna przez 30 dni i będzie uprawniać do 8-dniowego pobytu na terenie obwodu leningradzkiego.

1prime.ru/kresy.pl

Za: Kresy.pl (16 września 2019) -- [Org. tytuł: « Rosja: Turyści z Polski pojadÄ… do Petersburga za darmo»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109840 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]