Aktualizacja strony została wstrzymana

Aktywiści LGBT próbowali wtargnąć do świątyni w Świdnicy i zakłócić Mszę świętą – Zatrzymał ich komendant policji

W niedzielę kliku aktywistów ruchu LGBT+ próbowało wtargnąć do Świdnickiej świątyni podczas sprawowanej liturgii. W liturgii uczestniczył także komendant policji który zatrzymał aktywistów. O całej sprawie poinformował na Twitterze ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz który podczas zajścia sprawował liturgię.

Ksiądz Marcin Krzysztof Januszkiewicz na co dzień pełni posługę w Świdnickiej katedrze św. Stanisława i św. Wacława. Na swoim profilu w portalu Twitter poinformował iż to właśnie podczas kiedy to on sprawował liturgię, do katedry wtargnęli aktywiści LGBT z tęczową flagą.

Cała sprawa najprawdopodobniej skończy się zarzutami dla homo-aktywistów, na ich nieszczęście w mszy brał udział komendant policji który, jak pisze Ksiądz Januszkiewicz na Twitterze, Błyskawicznie zareagował i zatrzymał osoby które próbowały zakłócić i sprofanować niedzielną liturgię.

Źródło: Twitter, Pch24.pl

Za: narodowcy.net (15 września 2019)

 


 

Arcybiskup Wacław Depo: zaatakowano księdza z Najświętszym Sakramentem! W pierwszy piątek szedł do chorego

Ksiądz idący do chorego w pierwszy piątek września został zelżony i uderzony – wynika ze słów metropolity częstochowskiego księdza arcybiskupa Wacława Depo. Hierarcha opowiedział o tym fatalnym wydarzeniu w rozmowie z „Niedziela TV”.

W wywiadzie metropolita częstochowski opisał wydarzenie, do jakiego doszło w pierwszy piątek września. Wtedy też siedzący na ławce pijany mężczyzna zaatakował księdza idącego do chorego z Ciałem Pańskim. Atak najpierw miał wymiar słowny, a następnie fizyczny (uderzenie w twarz). Pierwszy z ciosów napastnika dotarł do duchowego, zaś przed drugim ksiądz zdołał się zasłonić. Następnie na pomoc kapłanowi przyszli przechodnie. W trakcie interwencji policji ksiądz zdecydował, że nie wniesie oskarżenia.

Jednak zdaniem arcybiskupa Wacława Depo zapisanie nazwiska sprawcy byłoby zasadne, gdyż jest on mieszkańcem konkretnej parafii i powinny zostać wobec niego wyciągnięte społeczne konsekwencje. Hierarcha przywołał tutaj przykład papieża Jana Pawła II, który miłosiernie przebaczył Mehmetowi Ali AÄŸcy, jednak wymiar sprawiedliwości podejmował działania, a terrorysta znalazł się w więzieniu.

 

Napadnięto na Księdza z Najświętszym Sakramentem!

Takie sytuacje kiedyś się nie zdarzały, a teraz w #Częstochowa kapłan idący z Komunią Świętą do chorego został pobity.

Mówi abp Wacław #Depo podczas wywiadu z @niedziela_pl

Całość: https://t.co/8TmjdNO0LC pic.twitter.com/SpCzQ1rsln

”” Artur Stelmasiak (@ArturStelmasiak) September 13, 2019

„Takie sytuacje kiedyś się nie zdarzały, a teraz w #Częstochowa kapłan idący z Komunią Świętą do chorego został pobity” – napisał na Twitterze dziennikarz tygodnika „Niedziela” Artur Stelmasiak, który opublikował także fragment rozmowy z arcybiskupem Depo.

Źródło: Twitter / tv.niedziela.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-09-15)

 


 

Skip to content