LifeSiteNews: niemieccy biskupi promują książkę wzywającą Kościół do błogosławienia homozwiązków

Aktualizacja: 2019-08-27 8:11 pm

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec biskup Franz-Josef Bode oraz arcybiskup Stefan Hesse z Hamburga napisali wstęp do książki wzywającej Kościół do błogosławienia homozwiązków i włączaniu subkultury LGBT w struktury wiary katolickiej. Jeden z współautorów publikacji żyje w pseudomałżeństwie homoseksualnym i organizuje „dni Queer” w Kościele – podaje portal LifeSiteNews.

„Z błogosławieństwem Kościoła? Partnerstwo tej samej płci w centrum duszpasterskiej opieki” (Mit dem Segen der Kirche? Gleichgeschlechtliche Partnerschaft im Fokus der Pastoral) to tytuł publikacji, którą wstępem opatrzyło dwóch prominentnych hierarchów niemieckiego Kościoła. Biskup Franz Jozef-Bode (Osnabrück) oraz arcybiskup Hamburga, Stefan Hesse tym samym afirmują swoim autorytetem włączenie postulatów środowisk LGBT w praktykę duszpasterską Kościoła w Niemczech.

Jeden z redaktorów publikacji, teolog Georg Trettin żyje na co dzień w pseudomałżeństwie homoseksualnym i jest jednym z głównych organizatorów imprezy „Służba Queer w Kościele”. Publikacja jest zbiorem esejów i wykładów zaprezentowanych w czerwcu 2018 roku na konferencji poświęconej temu zagadnieniu.

W jednym z esejów, ksiądz Johannes zu Eltz, prowadzący działalność duszpasterską we Frankfurcie nad Menem, przekonuje o możliwości udzielenia liturgicznego błogosławieństwa parom homoseksualnym. Co więcej, pokazuje w szczegółach, jak takie błogosławieństwa mogą wyglądać. Zu Eltz powołuje się w swoim eseju na postsynodalną adhortację apostolską Amoris laetitia papieża Franciszka; w szczególności na zapisy dotyczące rozwiązań lokalnych oraz docenienia prawdziwej miłości występującej w tzw. nieregularnych związkach, w których miłość i wzrastanie w łasce jest możliwe.

Kolejny esej napisał prof. Stephan Goertz. Autor publikacji „Kim jestem żeby Cię osądzać? Homoseksualizm i Kościół katolicki” przekonuje, że homoseksualizm nie powinien być potępiany, gdyż czasy się zmieniają. Prof. Goertz postuluje, aby związki osób tej samej płci miały wymiar sakramentalny.

„Dwie kobiety na drodze do małżeństwa” to tytuł kolejnego eseju, tym razem autorstwa Petry Dankovej. Autorka opisuje swoje doświadczenia lesbijki w rzeczywistości Kościoła. Warto odnotować, że Dankova jest rzecznikiem feministycznej organizacji Głosy Wiary.

Tej wiosny niemiecki episkopat zapowiedział wstąpienie na „Drogę Synodalną”. W tym celu zaprosili do współpracy teologa Eberhard Schockenhoffa przekonującego, że Kościół musi „zrewidować” swoje nauczanie dotyczące antykoncepcji, współżycia pozasakramentalngo, homoseksualizmu, teorii gender i wielu innych. Takie podejście potwierdził kardynał Reinhard Marx.

We wstępie do publikacji, niemieccy biskupi zaznaczają, że  „jest wielu katolików – nie wyłączając rodziców – pragnących zmiany nauczania w odniesieniu do homoseksualistów w Kościele”. Jak sami przekonują, znajdują się w „środku debaty” oraz proponują postawę wzajemnego szacunku. Opowiadają się za błogosławieństwem „jednopłciowego partnerstwa” jako wyrazu wiary i zaufania, że miłość i wierność Boga wobec człowieka jest w nim obecna.

Źródło: lifesitenews.com / herder.de

PR   

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109492 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]