Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman

Aktualizacja: 2019-08-23 12:37 pm

Spełniają się najczarniejsze obawy o Synod Amazoński. Publicyści zwracali uwagę, że tak zwane Instrumentum laboris, dokument przygotowawczy do zgromadzenia, zdaje się cechować niejasne panteistyczne nastawienie. Ma to praktyczne konsekwencje. W Bogocie uczestników forum przedsynodalnego „błogosławił” szaman.

Ogłoszony kilka miesięcy temu dokument przygotowawczy do Synodu Amazońskiego, tak zwane Instrumentum laboris, wywołał wśród katolickich teologów i publicystów duże poruszenie. Uznano powszechnie, że dokument cechuje się zbyt dużą pobłażliwością względem tradycyjnej, pogańskiej kultury Ameryki Łacińskiej. To zrodziło podejrzenia o chęć organizatorów Synodu do przemycania do codzienności Kościoła katolickiego w tym regionie motywów panteistycznych czy zgoła szamańskich. Przestrzegał przed tym między innymi kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Teraz pojawił się kolejny niezwykle niepokojący sygnał. W kolumbijskiej Bogocie odbyło się trzecie z kolei forum przygotowawcze do Synodu Amazońskiego.

Zaproszono na nie szamana, Isidoro Jajoya, który przed rozpoczęciem obrad „błogosławił” zgodnie z pogańskimi rytuałami uczestników obrad.

Opublikowane w sieci zdjęcie pokazuje między innymi katolickie zakonnice oraz prawdopodobnie także księży, którzy w bardzo „pobożnej” i pełnej powagi postawie poddają się szamańskiemu „błogosławieństwu”.

Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman

fot. katolischdes.info

Źródło: Katholisches.info

Pach

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]