Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman

Spełniają się najczarniejsze obawy o Synod Amazoński. Publicyści zwracali uwagę, że tak zwane Instrumentum laboris, dokument przygotowawczy do zgromadzenia, zdaje się cechować niejasne panteistyczne nastawienie. Ma to praktyczne konsekwencje. W Bogocie uczestników forum przedsynodalnego „błogosławił” szaman.

Ogłoszony kilka miesięcy temu dokument przygotowawczy do Synodu Amazońskiego, tak zwane Instrumentum laboris, wywołał wśród katolickich teologów i publicystów duże poruszenie. Uznano powszechnie, że dokument cechuje się zbyt dużą pobłażliwością względem tradycyjnej, pogańskiej kultury Ameryki Łacińskiej. To zrodziło podejrzenia o chęć organizatorów Synodu do przemycania do codzienności Kościoła katolickiego w tym regionie motywów panteistycznych czy zgoła szamańskich. Przestrzegał przed tym między innymi kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Teraz pojawił się kolejny niezwykle niepokojący sygnał. W kolumbijskiej Bogocie odbyło się trzecie z kolei forum przygotowawcze do Synodu Amazońskiego.

Zaproszono na nie szamana, Isidoro Jajoya, który przed rozpoczęciem obrad „błogosławił” zgodnie z pogańskimi rytuałami uczestników obrad.

Opublikowane w sieci zdjęcie pokazuje między innymi katolickie zakonnice oraz prawdopodobnie także księży, którzy w bardzo „pobożnej” i pełnej powagi postawie poddają się szamańskiemu „błogosławieństwu”.

Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman

fot. katolischdes.info

Źródło: Katholisches.info

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-08-23) | https://www.pch24.pl/skandal--uczestnikow-przedsynodalnego-forum-blogoslawil-szaman,70364,i.html

Skip to content