Obrzydliwa profanacja w Fatimie. Wandale zniszczyli cztery stacje Drogi Krzyżowej

Aktualizacja: 2019-08-1 10:24 am

W portugalskiej Fatimie, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wandale dokonali bluźnierczej profanacji czterech stacji Drogi Krzyżowej.

Nieznani sprawcy pomazali żółtym spray’em figury znajdujące się na czterech stacjach Drogi Krzyżowej wypisując na nich m.in. niecenzuralne słowa.

Sprofanowana część Drogi Krzyżowej została oddzielona ogrodzeniem i tymczasowo zamknięta dla pielgrzymów. Przywrócenie godnego wyglądu zniszczonych stacji potrwa co najmniej kilka dni.

„To co się stało obraża uczucia milionów wiernych, którzy co roku – szczególnie teraz, latem – pielgrzymują do naszego sanktuarium”, czytamy na stronie biura prasowego Sanktuarium w Fatimie.

Droga Krzyżowa w portugalskiej Fatimie powszechnie nazywa jest „Węgierską Drogą Krzyżową”. Nazwa ta nie jest przypadkowa. Została ona bowiem zbudowana przy wsparciu węgierskich katolików w latach 60. ubiegłego stulecia. Od świtu do nocy jest licznie odwiedzana przez zagranicznych pielgrzymów, w dużej części Węgrów.

Sanktuarium w Fatimie zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej, które rozpoczęły się 13 maja i trwały do 13 października 1917 roku.

Źródło: www.mediotejo.net

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109092 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]