Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o napaści na księdza w Szczecinie: milczenie to zachęta do następnych ataków

Aktualizacja: 2019-07-29 6:13 pm

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę na postawę liberalnych mediów, urzędników i partii w związku z atakiem na szczecińską bazylikę św. Jana Chrzciciela.

„Po dźgnięciu nożem księdza we Wrocławiu, to kolejny atak na duchownego katolickiego. Gdyby zaatakowano rabina lub działacza LGBT, to GW Michnika i RPO A. Bodnar oraz PO i spółka wszczęliby rwetes na cały świat. A tak to milczenie lub co najwyżej cichy szept. To nie tylko hipokryzja, ale i zachęta do następnych ataków. Kto będzie następnym celem?” – pyta w facebookowym wpisie ks. Isakowicz-Zaleski.

W niedzielę około godziny 17:00 w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do ataku na osoby duchowne i zakrystiankę. Dwóch mężczyzn pobiło i zbluzgało kapłanów, zażądali wydania ornatów ponieważ „chcieli udzielić sobie ślubu”, a także mieli bić jednego z księży różańcem. ZOBACZ WIĘCEJ.

Rzucił się na mnie, zaczął mnie atakować. (…) Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii – mówił na gorąco poszkodowany podczas ataku ks. prałat Aleksander Ziejewski.

Źródło: Facebook / PCh24 / dorzeczy.pl
MWł

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ktoś z Zachodu używa naiwnych z LGBT do prowokacji u nas .
Michał

Premier potępił. Ziobro coś tam nakazał. Biskupi coś tam powiedzą. My się pomodlimy…. do następnego ataku.
Mirrro

I widzicie? Boicie się wprost powiedzieć, że lgbt to sodomia i grzech. Im bardziej wychodzicie im naprzeciw, mówicie o tolerancji pomijając kategorycznie wezwanie do nawrócenia, tym bardziej homolobby was atakuje.
Magdalena

Tak się mści nie wyjaśniona sprawa zabójstwa ks. Popiełuszki.
Ryś

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109048 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]