Najnowszy pomysł „postępowego” jezuity. O. James Martin wzywa do głoszenia kazań przez kobiety

Aktualizacja: 2019-07-23 12:57 pm

Jezuita ojciec James Martin skrytykował brak dopuszczenia kobiet do głoszenia kazań. Stwierdził, że doświadczenie wykształconych i znających życie duchowe kobiet ubogaciłyby Kościół podczas Mszy Świętej. To kolejne trudne do pogodzenia z Tradycją katolicką twierdzenie amerykańskiego zakonnika.

 „Tylko pomyśl. Kobiety z doktoratami z teologii. Katolickie siostry (zakonne) z dekadami doświadczenia. Kobiety-kierownicy duchowi. Autorzy. Matki. Lekarki. Urzędniczki. Nauczycielki. Babcie. Kobiety pracujące z biednymi i marginalizowane. I tak dalej. Kościół potrzebuje ich głosów na Mszy” – napisał James Martin na „Twitterze”.

Kontrowersyjny duchowny podlinkował do fragmentu artykułu opublikowanego w magazynie America autorstwa Jean Molesky-Poz, wykładowcy Santa Clara University. Autorka tekstu określiła zakaz głoszenia przez kobiety homilii i „refleksji po zakończeniu homilii” w jednej z parafii w Północnej Kalifornii mianem cofnięcia zegara.

Jak przypomina portal Life Site News, o. James Martin, pełniący funkcję watykańskiego konsultanta do spraw komunikacji przez kilka lat starał się znormalizować homoseksualizm i transgenderyzm w Kościele. Wyraził m. in. nadzieję na zgodę na całowanie się przez homoseksualistów podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Wspierał umożliwianie uczniom transpłciowym dostępu do toalet płci przeciwnej, a także odprawił Mszę „dumy” przed jedną z największych demonstracji LGBT na świecie.    

Ponadto warto zauważyć, że o.James Martin otrzymał nagrodę „Bridge Building Award” („Nagroda za Budowanie Mostu”) od organizacji „New Ways Ministry” w 2016 roku. Zasłynął także z książki książki „Budując most” opublikowanej 2017 roku. Nakłania w niej – jakże by inaczej – do złagodzenia stosunku Kościoła do mniejszości seksualnych.  

Słowa ojca Jamesa Martina są niemożliwe do pogodzenia z nauką Kościoła. Wszak już Pismo Święte potępia homoseksualizm. Jak pisał święty Paweł w liście do Koryntian „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego”. [1 Kor 9-11].

Źródła: lifesitenews.com / Twitter / Biblia Tysiąclecia / pch24.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jeśli Kościół ma takich kapłanów to znaczy że wrogów już nie potrzebuje.
justus

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108980 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]