Najnowszy pomysł „postępowego” jezuity. O. James Martin wzywa do głoszenia kazań przez kobiety

Jezuita ojciec James Martin skrytykował brak dopuszczenia kobiet do głoszenia kazań. Stwierdził, że doświadczenie wykształconych i znających życie duchowe kobiet ubogaciłyby Kościół podczas Mszy Świętej. To kolejne trudne do pogodzenia z Tradycją katolicką twierdzenie amerykańskiego zakonnika.

 „Tylko pomyśl. Kobiety z doktoratami z teologii. Katolickie siostry (zakonne) z dekadami doświadczenia. Kobiety-kierownicy duchowi. Autorzy. Matki. Lekarki. Urzędniczki. Nauczycielki. Babcie. Kobiety pracujące z biednymi i marginalizowane. I tak dalej. Kościół potrzebuje ich głosów na Mszy” – napisał James Martin na „Twitterze”.

Kontrowersyjny duchowny podlinkował do fragmentu artykułu opublikowanego w magazynie America autorstwa Jean Molesky-Poz, wykładowcy Santa Clara University. Autorka tekstu określiła zakaz głoszenia przez kobiety homilii i „refleksji po zakończeniu homilii” w jednej z parafii w Północnej Kalifornii mianem cofnięcia zegara.

Jak przypomina portal Life Site News, o. James Martin, pełniący funkcję watykańskiego konsultanta do spraw komunikacji przez kilka lat starał się znormalizować homoseksualizm i transgenderyzm w Kościele. Wyraził m. in. nadzieję na zgodę na całowanie się przez homoseksualistów podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Wspierał umożliwianie uczniom transpłciowym dostępu do toalet płci przeciwnej, a także odprawił Mszę „dumy” przed jedną z największych demonstracji LGBT na świecie.    

Ponadto warto zauważyć, że o.James Martin otrzymał nagrodę „Bridge Building Award” („Nagroda za Budowanie Mostu”) od organizacji „New Ways Ministry” w 2016 roku. Zasłynął także z książki książki „Budując most” opublikowanej 2017 roku. Nakłania w niej – jakże by inaczej – do złagodzenia stosunku Kościoła do mniejszości seksualnych.  

Słowa ojca Jamesa Martina są niemożliwe do pogodzenia z nauką Kościoła. Wszak już Pismo Święte potępia homoseksualizm. Jak pisał święty Paweł w liście do Koryntian „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego”. [1 Kor 9-11].

Źródła: lifesitenews.com / Twitter / Biblia Tysiąclecia / pch24.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jeśli Kościół ma takich kapłanów to znaczy że wrogów już nie potrzebuje.
justus

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-07-23) | https://www.pch24.pl/najnowszy-pomysl-postepowego-jezuity--o--james-martin-wzywa-do-gloszenia-kazan-przez-kobiety,69677,komentarze.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content