Próba podpalenia katedry w Sées! Mężczyzna z kanistrami benzyny zatrzymany przez wiernych

Aktualizacja: 2019-07-18 10:46 am

Próba podpalenia katedry w miejscowości Sées w Normandii miała miejsce 8 lipca, ale dopiero teraz pojawiły się we Francuskich mediach pierwsze doniesienia na ten temat. Zamachu chciał dokonać około trzydziestoletni mężczyzna.

Został zatrzymany zaraz po wejściu do katedry przez wiernych, którzy przekazali go następnie miejscowej żandarmerii.

Niedoszły podpalacz został umieszczony w centrum psychoterapeutycznym w Orne. Ma być niezrównoważony psychicznie, w związku z czym nie wszczęto nawet śledztwa.

We Francji fala antychrześcijańskich aktów narasta od wielu miesięcy i nie da się wszystkich takich przypadków wytłumaczyć fiksacją ich sprawców. W końcu coś lub ktoś, nawet niezrównoważone osoby do takich działań popycha…

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108890 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]