Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

Czy Żydzi mogą być antysemitami? Takiego zdania najwyraźniej jest sam Minister Edukacji Izraela, który stwierdził, że amerykańscy Żydzi, wchodzący w związki mieszane, przyczyniają się do „drugiego Holokaustu”.

1 lipca, Rafi Perec, były Naczelny Rabin Sił Obronnych Izraela i wojskowy, a obecnie przewodniczący partii politycznej Żydowski Dom oraz lider Unii Partii Prawicowych, powiedział*, że asymilacja Żydów na całym świecie przyczynia się do ich zagłady. Co więcej, na przestrzeni ostatnich 70 lat, naród żydowski, z powodu małżeństw mieszanych, „stracił 6 milionów ludzi”.

Rafi Perec nawiązywał w szczególności do diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Porównanie związków mieszanych do drugiego Holokaustu spotkało się z krytyką nie tylko wśród amerykańskich Żydów, ale też w izraelskim rządzie i uznano je za obraźliwe. Jednak premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że faktycznie coraz więcej Żydów w USA zaczyna odchodzić od żydowskich tradycji.

Nie jest to pierwszy przypadek porównania małżeństw mieszanych do drugiego Holokaustu. W 2018 roku, Minister Rolnictwa Uri Ariel uznał, że w wyniku asymilacji, naród żydowski zaczyna tracić swoich ludzi. Nikomu nawet do głowy nie przyszło, że wypowiedź Rafiego Pereca i jemu podobnych mogą mieć charakter rasistowski. Dla porównania, w Europie wręcz promuje się związki mieszane, a osoby wzywające do zachowania czystości krwi są wyzywani właśnie od rasistów.

[*Wypowiedź ministra Pereca opublikował brytyjski dziennik The Independent„Fury after Israeli minister likens intermarriage among diaspora Jews to ‘second Holocaust’]

Za: zmianynaziemi.pl (2019-07-11)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy zauważyliście Państwo w wypowiedzi ministra Rafi Peretza tą nieustanną żydowską obsesję z magiczną liczbą „6 milionów”? Tak jak w czasie tzw. Holokaustu miało według oficjalnej narracji zginąć „6 milionów”, tak i teraz w wyniku mieszanych małżeństw diaspora żydowska znów straciła „6 milionów Żydów”. Źeby nie było wątpliwości zamieszczamy oryginalną wypowiedź: «„Peretz said the assimilation of Jews around the world and mostly in the U.S. was „like a second Holocaust,” and added that due to intermarriages in the last 70 years the Jewish people „lost 6 million people.” Peretz’s spokesman confirmed this account.»

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej izraelski minister rolnictwa, Uri Ariel: „During the Holocaust, we’ve lost about six million Jews. Without at all comparing the two, we’re losing a part of our people to assimilation.

A co do holokaustycznych „6 milionów ofiar żydowskich” i weryfikalności tej astronomicznej liczby (a właściwie jej braku), wypowiadaliśmy się wielokrotnie zamieszczając liczne teksty. Nie będziemy się powtarzali, tylko zwracamy uwagę na tę żydowską obsesję, datującą się od… I wojny światowej.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content