Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

Aktualizacja: 2019-07-11 12:52 pm

Czy Żydzi mogą być antysemitami? Takiego zdania najwyraźniej jest sam Minister Edukacji Izraela, który stwierdził, że amerykańscy Żydzi, wchodzący w związki mieszane, przyczyniają się do „drugiego Holokaustu”.

1 lipca, Rafi Perec, były Naczelny Rabin Sił Obronnych Izraela i wojskowy, a obecnie przewodniczący partii politycznej Żydowski Dom oraz lider Unii Partii Prawicowych, powiedział*, że asymilacja Żydów na całym świecie przyczynia się do ich zagłady. Co więcej, na przestrzeni ostatnich 70 lat, naród żydowski, z powodu małżeństw mieszanych, „stracił 6 milionów ludzi”.

Rafi Perec nawiązywał w szczególności do diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Porównanie związków mieszanych do drugiego Holokaustu spotkało się z krytyką nie tylko wśród amerykańskich Żydów, ale też w izraelskim rządzie i uznano je za obraźliwe. Jednak premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że faktycznie coraz więcej Żydów w USA zaczyna odchodzić od żydowskich tradycji.

Nie jest to pierwszy przypadek porównania małżeństw mieszanych do drugiego Holokaustu. W 2018 roku, Minister Rolnictwa Uri Ariel uznał, że w wyniku asymilacji, naród żydowski zaczyna tracić swoich ludzi. Nikomu nawet do głowy nie przyszło, że wypowiedź Rafiego Pereca i jemu podobnych mogą mieć charakter rasistowski. Dla porównania, w Europie wręcz promuje się związki mieszane, a osoby wzywające do zachowania czystości krwi są wyzywani właśnie od rasistów.

[*Wypowiedź ministra Pereca opublikował brytyjski dziennik The Independent“Fury after Israeli minister likens intermarriage among diaspora Jews to ‘second Holocaust’]

Za: zmianynaziemi.pl (2019-07-11)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy zauważyliście Państwo w wypowiedzi ministra Rafi Peretza tą nieustanną żydowską obsesję z magiczną liczbą “6 milionów”? Tak jak w czasie tzw. Holokaustu miało według oficjalnej narracji zginąć “6 milionów”, tak i teraz w wyniku mieszanych małżeństw diaspora żydowska znów straciła “6 milionów Żydów”. Źeby nie było wątpliwości zamieszczamy oryginalną wypowiedź: «“Peretz said the assimilation of Jews around the world and mostly in the U.S. was “like a second Holocaust,” and added that due to intermarriages in the last 70 years the Jewish people “lost 6 million people.” Peretz’s spokesman confirmed this account.»

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej izraelski minister rolnictwa, Uri Ariel: “During the Holocaust, we’ve lost about six million Jews. Without at all comparing the two, we’re losing a part of our people to assimilation.

A co do holokaustycznych “6 milionów ofiar żydowskich” i weryfikalności tej astronomicznej liczby (a właściwie jej braku), wypowiadaliśmy się wielokrotnie zamieszczając liczne teksty. Nie będziemy się powtarzali, tylko zwracamy uwagę na tę żydowską obsesję, datującą się od… I wojny światowej.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108825 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]