Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Sarah o pożarze katedry Notre-Dame: to symbol sytuacji Zachodu i Kościoła w Europie

Kardynał Robert Sarah kolejny raz skrytykował zanik wiary w Pana Boga na Zachodzie. Jak stwierdził hierarcha, ludy Europy nurzają się w wulgarnych rozrywkach, a elity myślą tylko o własnym luksusie. Kontynent podąża w stronę barbarzyństwa, czego przykładem są przepisy aborcyjne.
 
Kardynał mówił o tym w Paryżu podczas prezentacji swojej książki „Le soir s’approche et et déjà le jour baisse”. Nawiązał także do dramatycznego pożaru katedry Notre-Dame. Jak podkreślił, pożar ten stał się dla niego „symbolem sytuacji cywilizacji zachodniej i Kościoła w Europie”.
 
Ogień trawiący katedrę przypominał inny ogień – „pustoszący Kościół, szczególnie w Europie”. Jest nim „intelektualny, doktrynalny i moralny chaos, to tchórzostwo przed głoszeniem prawdy o Bogu i człowieku oraz przed obroną moralnych i etycznych wartości Tradycji chrześcijańskiej, to utrata wiary, utrata znaczenia obiektywizmu wiary i związana z tym utrata zmysłu Boga” – wskazywał prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
 
Upadającą iglicę katedry Notre-Dame hierarcha porównał do „palca Bożego wskazującego w kierunku nieba”. Jej upadek „nie jest przypadkiem” – stwierdził gwinejski purpurat. – Kościół, który nie orientuje się na Boga, jest Kościołem umierającym – zaznaczył dodając, że dzisiaj, podobnie jak w czasach zmierzchu Cesarstwa zachodniorzymskiego, elity troszczą się tylko o to, by zwiększyć własny luksus, a całe narody nurzają się „coraz bardziej wulgarnych rozrywkach”.
 
Kardynał nawiązał tu do obowiązującego w większości europejskich krajów prawa, które pozwala na mordowanie dzieci nienarodzonych. Jak stwierdził, jest to po prosty czyste barbarzyństwo.
 
Źródło: die-tagespost.de
Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-24) | https://www.pch24.pl/kard--sarah-o-pozarze-katedry-notre-dame--to-symbol-sytuacji-zachodu-i-kosciola-w-europie,69114,i.html

Skip to content