Papież Bergoglio przeprasza muzułmanów za … agresję chrześcijan

Aktualizacja: 2019-06-23 9:02 am

– Jesteśmy wezwani do tego, by uważać ich za partnerów w budowie pokojowej koegzystencji także wtedy, gdy dochodzi do wstrząsających epizodów z rąk grup fanatyków – stwierdził papież Franciszek mówiąc o muzułmanach.

W przemówieniu na Papieskim Wydziale Teologicznym 21 czerwca papież zszokował katolików mówiąc o tym, jakoby wielokrotnie doświadczali przemocy z rąk chrześcijan.
– Odnoszę się zwłaszcza do wszystkich postaw agresywnych i wojennych, które naznaczyły w przestrzeni śródziemnomorskiej życie narodów określających się jako chrześcijanie – wypalił.

– Należy tu wyliczyć zarówno zachowania i praktyki kolonialne, które ukształtowały obraz i politykę tych ludów, jak i usprawiedliwianie wszelkiego rodzaju wojen oraz prześladowań popełnionych w imię religii czy pod pretekstem czysto rasowym bądź doktrynalnym – dodał, jakoś zapominając o próbie podboju Europy choćby przez Arabów czy Turków, a także dodał, że “tych prześladowań dopuściliśmy się i my”.

Franciszek stwierdził, że teologowie powinni “pomóc Kościołowi i społeczeństwu obywatelskiemu”, a także zachęcać, aby narody “odrzucały wszelkie pokusy podboju i zamknięcia”.

Szczególnie niepokojąco zabrzmiały słowa o prowadzeniu dialogu, by “stworzyć przyszłość naszych społeczeństw i naszych miast” [sic! – admin]. Zdaje się to współgrać z ideologią multikulturalizmu forsowaną przez światową lewicę.

Za: DoRzeczy.pl
https://dzienniknarodowy.pl

Boże… przecież wiesz, że długo już nie wytrzymamy z tym człowiekiem… Zabierz go czym prędzej do siebie!
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2019-06-23)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108573 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]