Aktualizacja strony została wstrzymana

Piotr Najsztub został uniewinniony w sprawie potrącenie starszej kobiety, choć nie miał prawa jazdy i ważnego przeglądu

Jak zawiadamia portal tysol.pl sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku drogowego. Ucierpiała wtedy na pasach 77-letnia kobieta. 

Do zdarzenia doszło 5 października 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz nie miał prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd w Piasecznie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i pokrycia 6 tys. zł kosztów sądowych.

18 czerwca sąd uniewinnił Najsztuba. „Zachował należytą ostrożność”i jechał z prędkością 20 km/h” – stwierdził sędzia. [Kuwwa, a że jechał bez prawa jazdy i bez przeglądu, to najwidoczniej się nie liczy w przypadku Żyda – admin]

– Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować. Czuję teraz spokój. Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałam tę sytuację przez kilka następnych miesięcy – powiedział dziś w TVN.

Co wy na to?

https://www.magnapolonia.org

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2019-06-20)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Olo:
Gdyby zabił, dostałby za to medal.

 

Alina:
Cóż, to wszystko ma głęboki sens w świetle nauczania świętego Talmudu.

Strona 150: http://wsercupolska.org/wsp1/images/Chrze%C5%9Bcijanin%20w%20talmudzie%20%C5%BCydowskim.pdf

III. NALEŹY SZKODZIĆ W SĄDACH

1. Dla skazania sądem chrześcijanina, godzi się żydowi użyć wszelkiego rodzaju oszustwa, kłamstwa, a nawet krzywoprzysięstwa. |100””101|

Talmud, traktat Baba kamma 113a:
≪Nauka mowi: Gdy Izraelita i goj przyjdą na sąd, jeśli możesz uwolnić go (żyda) według praw Izraela, uwolnij; skarżącemu zaś gojowi powiedz, że tak nakazują nasze prawa. Jeżeli zaś (można uwolnić żyda) według praw narodów ziemi, uwolnij i powiedz: takie są wasze prawa. Jeżeli ani jedno, ani drugie nie jest możliwe, niech działa przeciw niemu (gojowi) podstępnie , jak chce r. Iszmael. Rabbi Akiba zaś utrzymuje, że nie należy działać podstępnie, aby przypadkiem nie znieważyć Imienia (Boga Błogosławionego, gdyby żyd został przyłapany na podstępie).≫ *)

Źe tak rzeczywiście należy rozumieć to sprostowanie r. Akiby, poucza wyjaśnienie na marginesie do tego miejsca:
≪Niema wcale znieważenia Imienia (Najwyższego), kiedy (goj) nie zauważy, że on (żyd) kłamie.≫ **)

A nieco dalej, Talmud, traktat Baba Kamma 113b, Tosefta:
≪Niema profanacji Imienia (Boga), gdy np. (żyd) kłamliwie mówi spadkobiercy (gojowi): „dałem (jakąś rzecz) twemu ojcu; on zaś umarł” (ty przeto mi ją oddaj); byleby tylko goj nie wiedział, że (żyd) wyraźnie kłamie.≫ *)

2. Żyd może także krzywoprzysięgać ze spokojnem sumieniem. [101””102] (…)

 


 

.