Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Cupich o nieudzielaniu Komunii proaborcyjnym politykom: sankcje „nikogo nie przekonają”

Amerykański kardynał Blaise Cupich odniósł się do stanowiska dwóch biskupów z Illinois, którzy zapowiedzieli odmowę udzielania Sakramentu Komunii politykom zaangażowanym we wprowadzanie proaborcyjnego prawa. Jego zdaniem, takie zachowania to droga donikąd.

„Myślę, że wprowadzenie takich sankcji osiągnęłoby skutek odwrotny do zamierzonego, ponieważ – po pierwsze – to nikogo nie przekona, a po drugie uświadamia danemu politykowi, że ma do czynienia z osądem Bożym a nie tylko osądem biskupa. Myślę, że jest to dużo mocniejszy przekaz” – tłumaczył chicagowski hierarcha w rozmowie z Catholic News Agency.

Ponadto przyznał, że „prawo takie jak w Illinois całkowicie odbiera dziecku nienarodzonemu jakiekolwiek prawa (…) władze stanu Illinois mówią jasno – życie człowieka jest tanie” – podkreślił.

Przyjęty niedawno „The Illinois Reproductive Health Act” nie tylko zezwala na przeprowadzenie aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży, ale określa ją jako „podstawowe prawo kobiety” oraz wymusza finansowanie „zabiegu” z pieniędzy ubezpieczyciela.

Wobec przyjęcia tak radykalnie proaborcyjnego prawa, swoje zdanie wyraził biskup Illinois, Thomas Paprocki. Jego zdaniem nie można określać się jako katolik oraz głosować za przyjęciem tak zbrodniczego prawa. Dlatego odmówił udzielania Komunii Świętej wszystkim politykom, którzy w głosowaniu opowiedzieli się za przyjęciem ustawy oraz otwarcie agitowali na rzecz nowego prawa.

„Myślę, że katolicy mają prawo czuć się zbulwersowani, kiedy widzą katolickich polityków nie tylko głosujących, ale aktywnie promujących prawa aborcyjne. Zastanawiają się jak możesz promować aborcję i nazywać się katolikiem? Odpowiedź brzmi: nie możesz” – w ten sposób biskup Paprocki tłumaczył swoją decyzję.

W Stanach Zjednoczonych trwa otwarta walka o życie nienarodzonych. Stany z przewagą Demokratów w lokalnych parlamentach pospiesznie wprowadzają radykalne proaborcyjne prawa zezwalające np. na zabicie dziecka nawet do dziewiątego miesiąca ciąży, lub w niektórych przypadkach nawet po urodzeniu. Z drugiej strony, stany z przewagą Republikanów próbują wprowadzać w życie ustawy ograniczające aborcyjny proceder, np. ochronę życia dziecka po wykryciu bicia serca.

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-06-17)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeden z internautów w wypowiedzi pod w/w tekstem na stronie źródłowej mówi: Głupio gada. Aż wstyd, że taki został kardynałem! I pyta: Kto go kreował? Odpowiadamy: oczywiście Franciszek mianował go na arcybiskupa, a później kreował kardynałem. A kto go wynalazł i mianował biskupem? Oczywiście jakże nieomylny i jakże święty Jan Paweł II. (Ha, ha, dziwne, że polska Wikipedia milczy o tym fakcie; w innych językach jest ten fakt, ale w polskojęzycznej wersji nie ma – po co tworzyć złe kojarzenia z jakże świętym Janem Pawłem II, u ogłupionych janopawłową papolatrią czytelników…)

Blażej Cupich to ciemna kreatura Kościoła w USA. Znany ze wszystkiego co przeczy nauce Kościoła. A cała jego parszywa działalność znana była doskonale Franciszkowi, który m.in. rozmawiał godzinę z amerykańskim wysłannikiem, biografem JP2, Georgem Wieglem, który próbował odwieść Franciszka od tej decyzji, przedstawiając dowody i argumenty. Niestety, jak widać Franciszek wykreował Cupicha właśnie dlatego, właśnie bo niszczy Kościół. I taki jest stan dzisiejszego posoborowego Kościoła, niszczonego od 50 lat rękami modernistów.

 


 

Skip to content