Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael zaprosił do Polski Władimira Putina!

Jak donosi rosyjska agencja TASS, izraelski prezydent Reuven Rivlin zaprosił do Polski prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina. Zaproszenie ma związek z 75 rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu przez wkraczająca Armię Czerwoną.

Izraelski prezydent oświadczył, że na całym świecie wzrasta antysemityzm a Władimir Putin jest wielkim sprzymierzeńcem Izraela w jego zwalczaniu. Dodatkowo Rivlin stwierdził, że Rosja jest mocno zaangażowana w zapewnienie bezpieczeństwa Izraela. Obecny premier Izraela, Benjamin Netanjahu wielokrotnie podkreślał, że Władimir Putin jest wielkim przyjacielem Izraela. Uczestniczył nawet w zwyczajowej defiladzie na Placu Czerwonym z okazji Dnia Zwycięstwa.

To zupełnie nowe obyczaje dyplomatyczne, wedle których to nie gospodarz zaprasza do wizyty tylko władze obcego kraju. Stwarza to wrażenie, że Polska nie ma już nic do gadania i nawet nie trzeba uzgadniać z polską dyplomacja kogo zaprasza się na teoretycznie nasze terytorium. Może to też oznaczać, że Izrael uważa utrzymywany z pieniędzy polskich podatników niemiecki obóz w Auschwitz, za część swojego terytorium.

„Mam nadzieję, że prezydent Putin dołączy do nas w styczniu przyszłego roku z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz przez Armię Czerwoną” powiedział Rivlin

To by tłumaczyło opór kierownictwa państwowego muzeum w Auschwitz przed wpuszczeniem na jego teren ludzi z polskimi flagami. Ostatnio stało się tak w rocznicę pierwszych transportów Polaków umieszczanych w Auschwitz. Ludzie zarządzający tym miejscem kaźni wielu narodowości, podzielili ofiary na Żydów i Nie-Żydów, co wprost sugeruje jakąś segregację rasową.

Prowokacyjne zachowania obcych mocarstw wskazują na to, że traktują nas właściwie jako kolonię. Świadczyła o tym już zorganizowana u nas przez amerykański Departament Stanu antyirańska konferencja wojenna w Warszawie, podczas której obraził nas zarówno Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo jak i izraelski premier Benjamin Netanjahu.

Teraz mamy kolejną odsłonę tego upokorzenia. Amerykanie ogłosili, że organizują w Warszawie kolejną konferencję wojenną przeciw Iranowi, a Izrael zaprosił sobie do Polski prezydenta Władimira Putina…

Źródło: dreamstime.com

Za: zmianynaziemi.pl (2019-06-14)

 


 

Prezydent Izraela: Rosja to jeden z naszych najbliższych sojuszników i największych przyjaciół

Izraelski prezydent Reuwen Riwlin nazwał Rosję „jednym z najbliższych sojuszników i największych przyjaciół Izraela”, a jej prezydenta Władimira Putina – „wielkim sprzymierzeńcem w walce z antysemityzmem”.

W miniony czwartek z okazji obchodów Dnia Rosji, prezydent Izraela Reuwen Riwlin był gościem honorowym na przyjęciu z tej okazji zorganizowanym w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

– Dziś obchodzimy Święto Rosji, jednego z najbliższych sojuszników i największych przyjaciół Izraela – powiedział Riwlin podczas uroczystości w rosyjskiej ambasadzie, cytowany w oficjalnym komunikacie MSZ Izraela. Podkreślił, że Federacja Rosyjska i jej przywódcy angażują się na rzecz bezpieczeństwa Izraela.

– Doceniamy wsparcie ze strony Rosjan i zaangażowanie prezydenta [Władimira] Putina w zapewnienie powrotu naszego zaginionego żołnierza, Zachariasza Baumela – zaznaczył izraelski prezydent. Chodzi o sprawę urodzonego w USA izraelskiego czołgisty, który zginął podczas wojny libańskiej w 1982 roku. W kwietniu tego roku po latach poszukiwań Putin ogłosił, że Rosjanie we współpracy z armią syryjską odnaleźli jego szczątki. Zostały uroczyście przekazane premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, a niedługo potem pochowane na cmentarzu wojskowym w Jerozolimie.

Riwnlin podkreślił też, że obecnie „Rosja i Izrael wspólnie stawiają czoła wyzwaniom i razem obracają je w możliwości” i oddał cześć Rosjanom za ich wkład w pokonanie III Rzeszy:

– Działamy razem na rzecz zwalczenia terroryzmu i sił, które zagrażają stabilności naszego regionu i naszego świata. Rosja wie, co to znaczy stawić czoła zagrożeniom i jakie są koszty ich przezwyciężenia. Wasz kraj zapłacił wielką cenę w walce z nazistami i w pokonaniu ich. Niech ta ofiara na rzecz zapewnienia lepszej przyszłości dla nas wszystkich nigdy nie zostanie zapomniana.

Prezydent Izraela dodał, że jego kraj i Rosją wciąż stają w obliczu takich wyzwań jak antysemityzm, które jego zdaniem „po raz kolejny wzrasta na całym świecie”. Nazwał przy tym rosyjskiego prezydenta „wielkim sprzymierzeńcem” w zwalczaniu antysemityzmu:

– Musimy i będziemy stanowczo przeciwstawiać się rasizmowi i nienawiści w jakiejkolwiek formie, a prezydent Putin jest wielkim sprzymierzeńcem w walce z antysemityzmem.

Czytaj także: Prezydent Izraela mówi o „głębokiej niezgodzie” z Polską

Mfa.gov.il / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 czerwca 2019)

 


 

Skip to content