Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Vermont legalizuje aborcję na życzenie do 9 miesiąca

Gubernator stanu Vermont, Phil Scott podpisał prawo legalizujące aborcję „na życzenie” do momentu narodzin dziecka. Podkreślił, że nowe przepisy zabezpieczą „prawa reprodukcyjne każdej kobiety” oraz zapewnią, że „decyzja leżeć będzie wyłącznie pomiędzy kobietą a lekarzem”.

USA: Vermont legalizuje aborcję na życzenie do 9 miesiąca

Gubernator Vermont, Phil Scott fot. Chief National Guard Bureau from USA [Public domain]

Nowe prawo nie tylko zezwala na przeprowadzanie „aborcji na życzenie” do momentu narodzin dziecka, ale odsuwa także od całego procesu jakąkolwiek ingerencję władz stanowych. Ustawa nr. 57 rozpoznaje aborcję jako „podstawowe prawo kobiety” oraz zapewnia, że strona rządowa nie będzie mogła odmówić, ograniczyć czy wpływać na „prawo” kobiety do decyzji o zabiciu swojego dziecka.

Ponadto, ustawa zlikwiduje odpowiedzialność karną dla sprawców przemocy, której wynikiem okazało się poronienie. Dodatkowo, błędy lekarzy powodujące śmierć nienarodzonego dziecka pozostaną bez konsekwencji prawnych. Tak liberalne prawo obowiązuje tylko w kilku stanach USA, z Nowym Jorkiem na czele. Zdaniem niektórych komentatorów, gdyby Kermit Gosnell (skazany na dożywocie aborcjonista) przeprowadzał swoje okropieństwa w dzisiejszym stanie Vermont, nie groziłaby mu za to żadna odpowiedzialność karna.

Inicjatywa spotkała się z krytyką środowisk pro-life. Ich zdaniem działania gubernatora Scotta mają niewiele wspólnego z dobrem kobiet, lecz ułatwiają działalność aborcyjnemu przemysłowi. „W swoim prawie gubernator Scott całkowicie zrezygnował z regulacji aborcji, aborcjonistów czy klinik, włączając w to badania zapewniające zdrowie i bezpieczeństwo kobiet (…) Scott wsparł bez cienia wątpliwości agendę potężnego proaborcyjnego lobby” – wskazał Mary Hahn Beerworth, przewodniczący Vermont Right to Life.

Źródło: lifenews.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Boże zmiłuj się nad tymi dziećmi. Ten gubernator zobaczy je na sądzie ostatecznym
Klasyk

Przeklęte władze Vermont. Czy to sąq ludzie, czy bestie?
Michu.

Facet zasłużył na krzesło elektryczne. Ale czy w Vermont jest jeszcze K.S.?
gpm

równie dobrze mogli zalegalizować do 9 roku życia
rrr

Na coś takiego nie zdecydowaliby się nawet naziści i bolszewicy. Cóż, każda epoka musi mieć swoich barbarzyńców.
Grzegorz Mikler

Nasz sojusznik. Najlepszy sojusznik.
jgw

 


 

Nowy Jork, Vermont, teraz Illinois. Gubernator Pritzker podpisał prawo legalizujące aborcję do urodzenia

Gubernator stanu Illinois, J.B. Pritzker podpisał ustawę legalizującą przeprowadzanie „aborcji na życzenie” do dziewiątego miesiąca ciąży włącznie. Dodatkowo zatwierdzono plan finansowania takich „zabiegów” z pieniędzy publicznych.

W wywiadzie dla WGN-TV News 9, Pritzker powiedział, że nowe prawo uczyni Illinois najbardziej progresywnym stanem w USA. Ustawo znosi odpowiedzialność karną za przeprowadzanie tzw. późnych aborcji oraz część „aborcji po urodzeniu”. Dodatkowo zostaną zniesione niektóre regulacje zatwierdzone przez aborcyjne „kliniki”, a pracownicy medyczni nie będą mogli powołać się na klauzulę sumienia.

Prawo wymusi także finansowanie aborcji z każdego ubezpieczenia zdrowotnego, bez względu na obiekcje natury religijnej czy światopoglądowej. Fundacja Thomasa Morusa określiła ustawę jako „najbardziej radyklane proaborcyjne prawo kiedykolwiek zatwierdzone w Illinois. Ich zdaniem zmiany legislacyjne ustanowią aborcję „podstawowym prawem” każdej kobiety oraz zapobiegną wszelkim przyszłym działaniom rządowym mającym na celu ograniczenie zbrodniczej praktyki.

„Podczas gdy rośnie liczba stanów, gdzie pracuje się nad wprowadzeniem praw pro-life, Illinois swoimi działaniami pragnie prześcignąć w nikczemności Nowy Jork – to nienarodzone dzieci i ich matki zapłacą za to cenę” – powiedziała Jill Stanek, była pielęgniarka asystująca przy aborcjach, gdzie dzieci po urodzeniu pozostawiało się bez opieki, oczekując na ich śmierć.

W Stanach Zjednoczonych trwa prawdziwa legislacyjna batalia pomiędzy cywilizacją śmierci a życiem. Podczas gdy stany gdzie forsuje się antyaborcyne prawo stają w ogniu krytyki środowisk liberalnych i przedstawicieli świata biznesu i rozrywki, stany zdominowane przez Demokratów zatwierdzają coraz bardziej radykalne prawa na korzyść aborcji. Takie działania mają być zabezpieczeniem na poziomie federalnym przed przewidywanym odwróceniem skutków Roe wersus Wade przez Sąd Najwyższy. To właśnie na mocy słynnego wyroku, w 1973 r. ustanowiono kuriozalny precedens, na podstawie którego aborcja zostałą uznana za legalną przez cały okres ciąży.

Źródło: lifenews.com

PR     

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-06-13)

 


 

CZYTAJ:

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-12) | https://www.pch24.pl/usa--vermont-legalizuje-aborcje-na-zyczenie-do-9-miesiaca,68900,i.html

Skip to content