Uniwersytet Łódzki zaprasza Petera Singera, którego nie chcieli w Izraelu i w Niemczech

Aktualizacja: 2010-04-21 9:35 am

Bioetyk-skandalista, zwolennik zoofilii, aborcji oraz eutanazji osób starszych, chorych i upośledzonych został zaproszony przez uniwersytet w Łodzi jako gość mającego odbyć się w maju spotkania filozoficznego.

Singer to dziś na świecie autorytet liberalnej bioetyki. Ale gdy przyleciał do Izraela, mimo że jest z pochodzenia Żydem, nie został wpuszczony do kraju przez rodziców dzieci z zespołem Downa. Wyszli oni na płytę lotniska i z transparentami „Według ciebie nasze dzieci nie powinny żyć” nie pozwolili mu wyjść z samolotu. Podobna sytuacja miała miejsce w Niemczech. Trzy lata temu zaproszono go również do Polski i to na organizowany przez środowiska katolickie Zjazd Gnieźnieński. Tylko dzięki szybkiej reakcji mediów udało się odwołać to zaproszenie.

– Peter Singer może i jest jednym z najbardziej znanych współcześnie bioetyków, ale ktoś, kto publicznie rości sobie prawa do decydowania, kto może żyć, a kto nie, dyskwalifikuje się z debaty publicznej. Niektóre państwa uznały jego poglądy za na tyle kontrowersyjne, że odmówiono mu prawa do ich głoszenia. Polacy również mieli już do czynienia z eksperymentem selekcji ludzi i wiemy dobrze jakie to niesie za sobą konsekwencje. Nie pozwólmy więc powielać starych błędów – komentuje dr Tomasz Terlikowski dla Fronda.pl.

AJ

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20724 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]