Prowokacja amerykańskiego krążownika rakietowego na Morzu Wschodniochińskim. Chciał staranować rosyjski okręt

Aktualizacja: 2019-06-7 8:41 am

Krążownik rakietowy USA przeciął w piątek na Morzu Wschodniochińskim kurs rosyjskiego niszczyciela, przepływając w odległości 50 metrów przed jego dziobem. Rosyjska jednostka została zmuszona do gwałtownego manewru – poinformowała służba prasowa rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Podano, że formacja okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku i amerykańskiej grupy okrętów z lotniskowcem szły kursem równoległym, gdy nagle krążownik rakietowy USS Chancellorsville zmienił kurs i przepłynął w odległości zaledwie 50 metrów przed dziobem rosyjskiego niszczyciela Admirał Winogradow.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (07/06/2019)– [Org. tytuł: «Rosjanie wymiękli. Amerykański krążownik rakietowy nie ustąpił. Incydent na Morzu Wschodniochińskim»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdy swego czasu rosyjskie samoloty przelatywały obok amerykańskich krążowników, było to “naruszenie prawa” i “niebezpieczne incydenty” – natychmiast nagłośnione i tak ukazane przez światowe stacje telewizyjne, w tym i polską KurWizję.

Jednak gdy amerykański okręt wykonał niezwykle niebezpieczny manewr na morzu, wina jest oczywiście dalej po stronie rosyjskiej.

Nie wierzymy relacjom amerykańskim, zatem zmieniliśmy tytuł powyższej informacji.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108290 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]