Austria: wydziały teologii opanowane przez lewicę. Czego będą nauczać?

Na austriackich wydziałach teologicznych niezwykle popularna jest… ideologia skrajnie lewicowa. Zieloni, socjaliści i komuniści mają dużą liczbę zwolenników. Czego nauczać będą w przyszłości teolodzy o takich sympatiach politycznych?

Już całe dziesięciolecia trwa proces psucia się niemieckiej teologii. W opublikowanym niedawno liście emerytowany papież Benedykt XVI pisał wprost o wielkiej klęsce zwłaszcza współczesnej teologii moralnej. Teraz opublikowano dane dotyczące preferencji wyborczych studentów teologii w Austrii. Okazuje się, że znaczna część tych, którzy mają odpowiadać w przyszłości za nauczanie katolickiej wiary, to zwolennicy otwarcie antychrystycznych opcji politycznych.

Na austriackich uczelniach odbyły się właśnie wybory do władz Austriackiego Stowarzyszenia Studentów. Choć w skali ogólnouniwersyteckiej wygrała je grupa powiązana z chadecją, to na wydziałach teologicznych prym wiedzie lewica.

I tak w Prywatnej Wyższej Szkole Pedagogicznej Archidiecezji Wiednia aż 27 proc. studentów zagłosowało na frakcję Zielonych, 17,5 proc. na socjalistów a 1,5 proc. na komunistów. W ten sposób lewica zyskała 47 proc. głosów.

Na Katolickim Prywatnym Uniwersytecie Teologicznym w Linzu Zieloni zdobyli ponad 32 proc. głosów, socjaliści niemal 12 proc., a komuniści 2,6 procent (razem 49,36 proc.).

W Prywatnej Wyższej Szkole Pedagogicznej Fundacji Diecezji Graz-Seckau Zieloni otrzymali ponad 38 proc. głosów, socjaliści 13,5 proc., a komuniści 4,3 procent. Wreszcie w Prywatnej Wyższej Szkole Pedagogicznej Fundacji Diecezji Burgenland lewica otrzymała łącznie 59,15 proc. głosów.

Austriaccy Zieloni i socjaliści, podobnie jak ich koledzy z innych państw europejskich, idą w awangardzie cywilizacji śmierci. Formacje te forsują ideologię gender, aborcję, eutanazję i drastyczne rozbijanie tradycyjnych i naturalnych więzi spajających chrześcijańskie społeczności.

Pach

Źródło: kath.net

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-06-04)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiemy co tak naprawdę znaczą określenia „lewica” czy „prawica” i gdzie przebiega granica pomiędzy tymi sztucznymi pojęciami. Wiemy jednak, że trudno jest spotkać prawdziwie katolickich wykładowców i studentów na nominalnie katolickich uczelniach, czy to w przywołanej wyżej Austrii, czy w Polsce. Bo gdy sam Kościół swoją literą i duchem odrzucił Tradycję, to nawet gdy ktoś próbuje przylgnąć do posoborowych wykładni, mętlik myślowy tworzy z niego w konsekwencji wyznawcę nowej, sprotestantyzowanej religii.

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-04) | https://www.pch24.pl/austria--wydzialy-teologii-opanowane-przez-lewice--czego-beda-nauczac-,68714,i.html

Skip to content