Ważny werdykt sądu w Ohio: Nauczyciele mogą odmówić płacenia składki związku zawodowego, gdyż ten wspiera aborcję

Aktualizacja: 2007-06-27 12:00 am

Carol Katter, nauczycielka ze stanu Ohio, która odwołała się do sądu celem ustalenia czy składka członkowska związku zawodowego nauczycieli może być skierowana dla innej organizacja, wygrała proces. Sąd Federalny dystryktu na stan Ohio, zmienił decyzję sądu niższej instancji i stwierdził w orzeczeniu wydanym 26 czerwca br., że członek związku zawodowego nauczycieli Ohio Education Association – OEA, może uiszczać składkę członkowską żądając skierowania jej na inny cel.

Spór wokół składki członkowskiej powstał w wyniku tego, iż amerykańskie związki nauczycieli, które przejęte zostały przez skrajnie lewicową frakcję, od lat finansują kampanie aborcyjne, a osoby kierujące się w życiu zasadami moralnymi, nie miały realnej możliwości wpływania na zahamowanie tego procederu. Carol Katter, nauczycielka matematyki, oddana katoliczka zwróciła się więc w styczniu br. do stanowego związku zawodowego, będącego oddziałem krajowego związku National Education Association – NEA, z zażaleniem, powołując się na jej konstytucyjne prawo do wolności wyznawania i praktykowania religii. Związek zawodowy nauczycieli NEA, znany z wspierania aborcji, homoseksualizmu i promowania “małżeństw” homoseksualnych, oddalił żądanie przekazania jej składki członkowskiej na cele charytatywne. Jak się okazało, jedynie członkowie sekty o nazwie “Kościół Adwentystów Dnia Siódmego” i sekty Mennonitów, mają do tego prawo. Decyzja sądu w Ohio zmienia w zasadniczy sposób ten obraz. Carol Katter mówi, że: “Jest wielu pracowników systemu oświaty i nauczycieli, którzy nie słyszeli o takiej możliwości […] i nic nie mogli zrobić, jak tylko płacić składki członkowskie. Jestem zadowolona [widząc] daną nam możliwość odmówienia wspierania czegoś co odrzucamy ze względów moralnych.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1081 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]