Aktualizacja strony została wstrzymana

Bronisław Komorowski chwali tęczową aureolę na Maryjnym obrazie: bardzo ładne, bardzo fajne

Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne – powiedział na antenie radia TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło.

Były prezydent stwierdził, że w jego ocenie tęczowa aureola wokół Matki Bożej to „sygnał”, który ma dowodzić, że „przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną”.

Komorowski stwierdził ponadto, że „nadanie temu takiej wojny światopoglądowej wydaje się być dużym nadużyciem, ogromną przesadą”. – Być może to jest sygnał o tym, że są środowiska, które myślą, że mogą na tym coś ugrać – podkreślił.

Polityk skomentował także sprawę poniedziałkowego zatrzymania przez policję 51-letniej Elżbiety Podleśnej – autorki bluźnierczej grafiki, której przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. – W sprawie pani Podleśnej wydaje mi się, że nadgorliwość i nerwowość działania wynika z kwestii wyborczych. Jest szansa na wykazanie się dużą aktywnością, ale to nie jest dobre dla policji – mówił.

Źródło: tvp.info / TOK FM / Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-10)

 


 

Gnój!

 


 

Skip to content