Aktualizacja strony została wstrzymana

Nauka Kościoła o homoseksualizmie „niefortunna”? Zaskakujące słowa kardynała

Amerykański kardynał Joseph Tobin zdystansował się od nauczania Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Arcybiskup Newark skrytykował znajdujący się w Katechizmie zapis o orientacji homoseksualnej jako wewnętrznie nieuporządkowanej.  

Nauka Kościoła o homoseksualizmie „niefortunna”? Zaskakujące słowa kardynała

fot. Adsderrick commons.wikimedia.org / licencja CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/]

W wywiadzie z 17 kwietnia dla telewizji NBC liberalny hierarcha powiedział, że w Kościele trwa dyskusja dotycząca podejścia do kwestii osób żyjących w związkach jednopłciowych. Jego zdaniem bezdyskusyjna jest konieczność otwarcia na tych ludzi.

Na pytanie prowadzącej stwierdził także, że osobiście nie używa wobec homoseksualistów określenia „wewnętrznie nieuporządkowani”, pomimo że tak o ich orientacji mówi Katechizm Kościoła Katolickiego. Według liberalnego hierarchy katechizmowy zapis jest „niefortunny”.

Jak przypomina portal Life Site News, ojciec James Martin zasugerował, że Franciszek celowo mianuje hierarchów przyjaznych homoseksualistom, właśnie takich jak  kardynał Tobin. O liberalnym hierarsze wspomina także w jednym ze swych listów arcybiskup Vigano.   

Tymczasem nauka Kościoła mówi o aktach homoseksualnych jako o jednym z 4 grzechów wołających o pomstę do Nieba. Pozostałe to morderstwo, uciskanie wdów i sierot oraz zwlekanie z zapłatą dla pracowników. W oparciu o Biblię Kościół głosi, że dopuszczający się tych czynów nie unikną Bożej kary.

Katechizm sprzeciwia się znieważaniu godności osób homoseksualnych, lecz potępia akty homoseksualne. Z kolei samą orientację określa mianem wewnętrznie nieuporządkowanej.

Wypowiedzi hierarchów takich jak kardynał Tobin niepokoją wiernych katolików. Jednak w tych trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła, pamiętajmy, że tego typu trudności działy się już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką. Wszak zgodnie z obietnicą Chrystusa Pana bramy piekielne go „nie przemogą”.

źródła: lifesitenews.com / komentarz pch24.pl

mjend

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Rozumiem ze w mniemaniu kardynala Biblia tez jest niefortunna.
Pio000

Niefortunny to jest fakt, że taki człowiek jest kardynałem.
DNA

No właśnie i znowu pojawia się pytanie, kto uczynił tego człowieka kardynałem? Zamieszania w Kościele ciąg dalszy, ale teraz ratujemy klimat.
Neptun

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-04-23) | https://www.pch24.pl/nauka-kosciola-o-homoseksualizmie-niefortunna--zaskakujace-slowa-kardynala,67747,i.html

Skip to content