Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: „niestabilny emocjonalnie” mężczyzna zatrzymany. Zdaniem policji chciał podpalić katedrę

Dzięki interwencji kościelnych policja w Nowym Jorku aresztowała 37-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej chciał podpalić XIX-wieczną Katedrą Św. Patryka. „W chwili zatrzymania mężczyzna zbliżał się do katedry z dwoma kanistrami łatwopalnej substancji” – informuje ABC News.

Według amerykańskich śledczych, podpalenie było najbardziej prawdopodobnym scenariuszem działania aresztowanego mężczyzny, który – jak ustalono – jest „bardzo niestabilny emocjonalnie”.

Policja informuje, że mężczyzna miał przy sobie ponad 4 galony (ponad 15 litrów) benzyny, dwie butelki innego palnego płynu oraz dwie zapalniczki.

Jak podają niektóre amerykańskie media, przed zatrzymaniem miał on z niespotykaną pasją zachwycać się ogniem, jaki strawił ledwie 3 dni wcześniej katedrę Notre-Dame w Paryżu.

O niebezpiecznej sytuacji policję poinformowali parafialni kościelni, których zaniepokoiło zachowanie mężczyzny zbliżającego się do katedry. „Przybyły na miejsce funkcjonariusz oddziału szybkiego reagowania nowojorskiej policji aresztował 37-latka” – podaje ABC News.

Katedra Św. Patryka została oddana do użytku w 1878 r. Świątynia jest siedzibą archidiecezji Nowego Jorku.

Źródło: ABC News / rp.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

A ten mężczyzna ma jakiś wygląd, nazwisko, pochodzenie, poglądy czy tak z kosmosu? UFO się objawiło?
ma

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-18)

 


 

Hiszpania: służby powstrzymały zamachowca. Dżihadysta miał zdetonować bombę w środku procesji

Podczas katolickiej procesji w Sewilli miało dojść do zamachu terrorystycznego. Służby podały, że 23-letni dżihadysta planował zdetonować pośród wiernych bombę domowej roboty. Ujęty Marokańczyk studiuje w Sewilli od 2016 roku.

23-letni Marokańczyk planował przeprowadzić samobójczy atak w minioną środę. Za cel obrał sobie grupę katolików uczestniczących w procesji, odbywającej się w Sewilli. Został powstrzymany w akcji prowadzonej wspólnie przez służby Hiszpanii i Maroka.

Mężczyzna usłyszał zarzut planowania zamachu terrorystycznego. Miał go przeprowadzić przy użyciu ładunku wybuchowego sporządzonego na bazie nadtlenku acetonu przygotowanego „domowymi metodami” (miał się podpalić podczas procesji, a następnie zdetonować ładunek wybuchowy). Liczył, że zamach spowoduje dużą liczbę ofiar.

Służby ustaliły, że 23-latek był powiązany z tzw. Państwem Islamskim. Miał działać sam.

W Hiszpanii od 12 kwietnia obowiązuje specjalny program zabezpieczania masowych imprez w okresie wielkanocnym. To reakcja m.in. na wezwanie jednej z dżihadystycznych organizacji do przeprowadzania aktów terroru w Hiszpanii w czasie Wielkiego Tygodnia.

Źródło: interia.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-18)

 


 

Skip to content